Na ulicy Mariackiej od maja br. prowadzona była kontynuacja inwestycji dofinansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Po wcześniejszym remoncie chodników przyszedł czas na nawierzchnię, która mocno dawała się kierowcom we znaki. W końcu doczekaliśmy się finiszu prac. Miasto poinformowało dzisiaj o otwarciu wyremontowanej ulicy.
Łącząca ulice Mickiewicza i Wincentego Pola Mariacka to dla wielu zmotoryzowanych mieszkańców wygodny skrót. Był chętnie wybierany przez kierowców, mimo niedogodności wynikających z przejazdu tym odcinkiem, na którym nie brakowało garbów i nierówności. Przemierzenie go przypominało momentami off-road, czyli jazdę samochodem po trudnym i wymagającym terenie. Zakończone prace remontowe z pewnością poprawią komfort jazdy.
Na Mariackiej wykonano pełen wachlarz robót: wymieniono istniejącą nawierzchnię chodników i zjazdów drogowych na nową, jak również istniejące krawężniki i obrzeża betonowe. Rozebrano dotychczasową nawierzchnię jezdni i ponownie ułożono kamienną kostkę na dwóch warstwach podbudowy (zgody na wylanie tutaj asfaltu nie dał Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków, więc – zgodnie ze wcześniejszymi założeniami – kostka do tej pory będąca elementem nawierzchni, została wykorzystana ponownie). Dodatkowo uzupełniono i wymieniono istniejące elementy odwodnienia ulicy i dokonano regulacji istniejących urządzeń infrastruktury podziemnej. Wymieniono też na ledowe oprawy oświetlenia drogowego. Za całość prac odpowiadała firma Rekro z Dybawki w gminie Krasiczyn. Inwestycja pochłonęła łącznie 1 mln 422 tys. 695,15 zł i została zrealizowana z rządowym dofinansowaniem, które wyniosło 689 tys. 854 zł
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze