Reklama

Docenili nauczycielski trud [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu nauczycieli z czterech powiatów byłego województwa podkarpackiego przybyło do Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego, aby świętować uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wielu z nich z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch odebrało ministerialne medale, kuratoryjne i prezydenckie nagrody oraz wyróżnienia.

Część oficjalną rozpoczął i zakończył wspaniały występ Przemyskiego Młodzieżowego Chóru Kameralnego „Vox Iuventum” pod dyrekcją Piotra Szelążka. – Cieszę się, że tą uroczystość możemy obchodzić w Przemyślu, w tej pięknej sali bibliotecznej. Wiem, czym dla nauczycieli są takie odznaczenia czy nagrody. Mając ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nauczycielskiej, wiem, że podejmowany przez was trud jest ogromny. Bycie dobrym nauczycielem to jedno z najbardziej skomplikowanych zawodów. Wymaga znawstwa, przedmiotowej wiedzy, szeroko rozumianych kompetencji wychowawczych czy opiekuńczych – stwierdziła Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch[paywall]. W dodatku nauczyciel musi sprostać wymaganiom dyrektora, rodziców czy uczniów. Ci ostatni stawiają największe wymagania, bo oczekują pasji, wiedzy, sprawiedliwości, przyjaźni i towarzystwa. Dobry nauczyciel uczy się całe życie. Jego osobowość czasami jest ważniejsza od przekazywanej przez niego wiedzy. Dziękuję wam, jak i wszystkim nauczycielom na Podkarpaciu – powiedziała do zgromadzonych, wśród których nie zabrakło m.in. posła Marka Rząsy (PO), Andrzej Matusiewicza (PiS), rektora PWSW w Przemyślu dra hab. Pawła Treflera, władz miasta i przemyskich radnych, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

W br., po rocznej przerwie, swoje nagrody przyznał także prezydent Przemyśla Robert Choma. – Te nagrody to skromna wdzięczność za wasz wysiłek i poświęcenie w kształcenie kolejnych pokoleń naszych dzieci. Powoli jako miasto wychodzimy z edukacyjnego kryzysu. Teraz może być tylko lepiej. Wychowałem się w nauczycielskiej rodzinie, żonę mam nauczycielkę, więc wiem, czym jest nauczycielski trud. W domu nie poświęcamy zbyt wiele czasu na rozmowy o edukacji, o tym, jak prezydent miasta wywiązuje się ze swoich obowiązków jako organ prowadzący, gdyż mamy zasadniczą różnicę zdań. Przed laty ten zawód cieszył się większym uznaniem niż dzisiaj, więc państwu także jest obecnie trudniej. Powodzenia i cierpliwości życzę – powiedział R. Choma.

Reklama

Medale Komisji Edukacji Narodowej (alfabetycznie):

ksiądz Grzegorz Bechta (Ordynariat Polowego Wojska Polskiego w Przemyślu), Jan Benesz (Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, oddział Przemyśl), Monika Bielecka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu), Andrzej Bilski (SP 3 Przeworsk), Liliana Blok (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu), Katarzyna Bocheńska-Wojtas (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przeworsku), Małgorzata Bratek (Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu), Bożena Cieślak (SP 11 Jarosław), Bogdan Czekański (SOSW nr 2 Przemyśl), Anna Domagalska (SOSW nr 1 Przemyśl), Marcin Duma (SP 15 Przemyśl), Helena Dusiło (ZSSChiO Jarosław), Barbara Dziad (Zespół Szkół w Zarzeczu), Edyta Gajda-Chorzępa (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu), Stanisław Gierczak (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu), Krzysztof Grabowski (ZSzOI Przemyśl), Joanna Hawryłko (Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu), Katarzyna Iwaszkiewicz (Gimnazjum nr 5 Przemyśl), Teresa Kaciuba (Zespół Szkół Publicznych w Wielkich Oczach), Ewa Kawiak (SP 15 Przemyśl), Wiesława Kida (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu), Zofia Kijowska (Gimnazjum nr 5 Przemyśl), Krzysztof Kolasa (SP Sieniawa), Barbara Kołtuniewicz (SP 5 Przemyśl), Beata Korba (SOSW nr 1 Przemyśl), Maria Kozłowska-Świszcz (SP Olszany), Barbara Krzaczkowska-Bryk (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie), Ewa Krzysztoforska (SP 15 Przemyśl), Renata Kuchtar (Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku), Katarzyna Kulig (Zespół Szkół w Kańczuze), Beata Maciupa (SP 15 Przemyśl), Stanisława Makarowska (ZSSChiO Jarosław), Barbara Maruszak (SP 3 Przeworsk), Regina Mindziak (Zespół Szkół Publicznych w Wielkich Oczach), Krzysztof Morycz (SOSW nr 2 Przemyśl), Lucyna Ozimek (SP Maćkówka), Justyna Pajda (ZSSChiO Jarosław), Grzegorz Piwowarczyk (Zespół Szkół w Birczy), Maria Płaza (SP 10 Jarosław), Ewa Preizner-Rygowska (SP Rudka), Joanna Przytocka (Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu), Marta Rydz (Przedszkole Miejskie nr w Przeworsku), Lucyna Sławińska (SP 3 Przeworsk), Anna Sobczak (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu), Anita Stec-Skrzypek (Publiczne Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu), Alicja Szynal (SP Nowy Lubliniec), Katarzyna Śmigielska (SOSW nr 2 Przemyśl), Renata Tomaka-Pasternak (ZSD-GiL Jarosław), Grzegorz Wajs (Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej), Agata Wilczyńska (ZSD-GiL Jarosław), Bernadetta Zamorska (SP 3 Przeworsk).

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej (alfabetycznie):

Danuta Brud (I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu), Beata Chamuła (Gimnazjum nr 5 w Przemyślu), Lucyna Kapłoniak (SOSW nr 1 Przemyśl), Dorota Konieczna (Zespół Szkół w Kańczudze), Halina Olejarz (Miejskie Przedszkole nr 8 Montessori w Jarosławiu), Piotr Pipka (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Przemyślu), Halina Wiśniewska (Gimnazjum nr 5 w Przemyślu).

Reklama

Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty (alfabetycznie):

Maria Białachowska (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu), Małgorzata Blicharska (Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, oddział Przemyśl), Zofia Czyżyk (Gimnazjum nr 5 w Przemyślu), Dorota Filipowicz (SP 3 Przeworsk), Mariusz Franus (ZS Ruda Różaniecka), Anna Grzegorzak (Publiczne Gimnazjum w Dubiecku), Aneta Hadam (ZSzOI Przemyśl), Janusz Jasiński (Zespół Szkół w Orzechowcach), Agata Korzeń (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarosławiu), Małgorzata Łupicka (SP 11 Przemyśl), Jolanta Marciak (Zespół Szkół w Łowcach), Wojciech Mazur (SP 4 Jarosław), Robert Meder (Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie), Maria Młynarska (SP 15 Przemyśl), Marta Szpyt (Publiczne Gimnazjum nr 1 Lubaczów), Marian Sztaba (II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu), Jadwiga Wałecka (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu), Zofia Zawadzka (Przedszkole Miejskie nr 2 Przeworsk), Andrzej Żak (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku).

Nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla:

Tadeusz Baran (dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących), Tomasz Dziumak (dyrektor I LO Przemyśl), Barbara Jabłońska (dyrektor SOSW nr 2), Stanisław Karszyń (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury), Beata Siwak-Kosicka (dyrektor SP 11), Halina Ruśnica (dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2), Aleksandra Dombrowska (II LO), Joanna Franków (SP 6), Edyta Gościak (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2), Aneta Jabłońska (SP 11), Kazimiera Jakubów (Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych), Małgorzata Jędruch (ZSEiO), Beata Jucha (SP 4), Anna Kopacz (SOSW nr 2), Beata Kozdra (SOSW nr 3), Justyna Koziak (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna), Zofia Kulig (SP 14), Magdalena Liweń (SP 6), Jacek Macina (Gimnazjum nr 5), Wioletta Olejnik (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi), Jerzy Pawłowski (II LO), Paweł Polański (I LO), Wojciech Rewer (SOSW nr 1), Danuta Szeremeta (ZSzOI), Czesław Zwoliński (CKZiU nr 1).

Reklama

 


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    p-k - niezalogowany 2016-10-17 08:54:50

    Podoba mi się pani ubrana na czarno z białym kołnierzykiem,ma  ładne cycuszki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zgdc - niezalogowany 2016-10-17 09:40:16

    byłego województwa podkarpackiego... ha...ha...ha...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama