Reklama

Dodatek dla emerytów i rencistów już w marcu

23/02/2016 12:00

12 lutego prezydent podpisał ustawę o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów i rencistów. Pieniądze zostaną wypłacone z marcowymi świadczeniami.

Celem ustawy jest przyznanie jednorazowego dodatku dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenia kompensacyjne w tym roku.

– Przewidywana w 2016 roku waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych spowoduje ich niskie, wręcz[paywall] symboliczne, podwyższenie. Z tego względu ustawodawca zdecydował się na przyjęcie, odrębnego od waloryzacji, mechanizmu w postaci jednorazowego dodatku pieniężnego, mającego wspomóc finansowo wyżej wymienioną grupę świadczeniobiorców – zaznaczyła Kancelaria Prezydenta RP w informacji dotyczącej podpisania ustawy.

Reklama

Dodatek zostanie przyznany osobom, których świadczenia nie przekraczają kwoty 2 tys. zł i będzie uzależniony od wysokości wypłacanych rent i emerytur. Najwyższy, w wysokości 400 zł, trafi do emerytów i rencistów, którzy otrzymują świadczenia do 900 zł. Przy świadczeniu pomiędzy 900 – 1100 zł dodatek wyniesie 300 zł, zaś przy 1100 – 1500 zł będzie to 200 zł. Osoby ze świadczeniami w przedziale 1,5 tys. – 2 tys. zł otrzymają 50 zł.

Pieniądze będą wypłacane z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku. W przypadku niektórych świadczeń dodatek zostanie wypłacony wyjątkowo w kwietniu.
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama