Staroście Stanisławowi Kłopotowi i burmistrzowi Waldemarowi Paluchowi udało się uzgodnić listę tegorocznych remontów dróg powiatowych leżących w obrębie miasta. Znalazło się na niej 10 ulic, na które obie jednostki samorządu terytorialnego wydadzą 2,36 mln.
Powiat i miasto złożą się po połowie na remonty ulic Fredry, Zwierzyniecka Orłowicza Traugutta Pogodna Lotników Bandurskiego Żwirowa Batalionów Chłopskich . Największe środki przeznaczone zostaną na prace przy tej ostatniej – ze swoich budżetów kooperujące strony wysupłają po 350 tys. zł . Pozostałe ulice wymagają mniejszych nakładów – w ich przypadku samorządowa zrzutka mieści się w przedziale 80-150 tys. zł. Jak co roku ustalenie listy wspólnych inwestycji było procesem długotrwałym. - W budżecie zaplanowaliśmy kwotę 600 tys zł aby zmobilizować powiat do tego by odbyły się remonty tych najważniejszych dróg powiatowych, o które mieszkańcy bardzo proszą – relacjonował na ostatniej, zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji rady miasta Waldemar Paluch. - odbyło się kilka spotkań w tym roku, a 3 lipca także wizja lokalna, gdzie mieszkańcy mogli się wypowiedzieć. Chodziło o to by uzgodnić różne kwestie przede wszystkim zakres potrzebnych prac. W dniu 8 lipca spotkaliśmy się z panem starostą, aby podpisać już konkretnie porozumienie i przeznaczyliśmy na te drogi 1 mln 180 tys – uzupełniał, dodając, że prace remontowe na wyżej wymienionych ulicach przeprowadzone zostaną jeszcze w tym roku.
Lista przedsięwzięć zaniepokoiła radnego Mariusza Waltera, który zauważył na niej pewne braki. - Dlaczego w tym wykazie nie ma ulicy Stawki – dopytywał. - Ulica ta od lat kilku była remontowana sukcesywnie, została jeszcze część tej ulicy do dokończenia a ja wiele razy apelowałem w imieniu mieszkańców także na sesji budżetowej o jej dokończenie, Mieszkańcy czekają na to od kilkudziesięciu lat - argumentował radny. Nastroje tonował W. Paluch. Okazało się że wyłączenie Stawki z tegorocznego planu remontowego ma dość prozaiczne wyjaśnienie. -Ulica Stawki była brana pod uwagę do remontu w tym roku. Jednak ze względu na to, że w tym roku będziemy także realizować na tej ulicy budowę wodociągu uzgodniliśmy z panem starostą, że realizacja przebudowy będzie prowadzona w przyszłym roku, po zakończeniu inwestycji budowy wodociągu– wyjaśniał burmistrz. Po krótkiej wymianie zdań, w której radni wyrazili zadowolenie z faktu, że włodarze miasta i powiatu doszli do porozumienia, rada jednogłośnie zatwierdziła listę inwestycji i koniecznych do ich sfinansowania przesunięć budżetowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze