Za niecały rok na terenie gminy Przeworsk rozpocznie działalność Centrum Integracji Społecznej. Instytucja ma być szansą na zmianę na lepsze dla osób: długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, uzależnionych lub będących w innej trudnej sytuacji życiowej.
Stosowną umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, gwarantującą powstanie CIS, parafowali gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz [paywall]skarbnik gminy Małgorzata Wilk. Pozwoli ono na zrealizowanie programu aktywnej integracji osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Centrum ma ruszyć 1 stycznia przyszłego roku dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Realizowany projekt ma objąć 30 osób. Będą one mogły skorzystać z 3 rodzajów warsztatów, podczas których nauczą się m.in. planować wydatki i gospodarować dochodami i nabędą umiejętności niezbędne do pełnienia ról społecznych. Ponadto będą uczestniczyć w warsztatach zawodowych pozwalających na zdobycie nowych umiejętności. A te mają być szansą na przekwalifikowanie się lub podwyższenie posiadanych kwalifikacji zawodowych, a więc na znalezienie zatrudnienia.
– Wartość całego projektu to 2 mln 71 tys. 541 zł, przy czym wkład własny w wysokości 104 tys. 437 zł zostanie sfinansowany ze środków Powiatowego Urzędu Pracy jako świadczenie integracyjne dla uczestników – poinformowała Barbara Kiełbasa z referatu promocji i współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Gminy Przeworsk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze