Reklama

Dostaną szansę na odbudowanie życia

Za niecały rok na terenie gminy Przeworsk rozpocznie działalność Centrum Integracji Społecznej. Instytucja ma być szansą na zmianę na lepsze dla osób: długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, uzależnionych lub będących w innej trudnej sytuacji życiowej.

Stosowną umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, gwarantującą powstanie CIS, parafowali gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz [paywall]skarbnik gminy Małgorzata Wilk. Pozwoli ono na zrealizowanie programu aktywnej integracji osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Centrum ma ruszyć 1 stycznia przyszłego roku dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Realizowany projekt ma objąć 30 osób. Będą one mogły skorzystać z 3 rodzajów warsztatów, podczas których nauczą się m.in. planować wydatki i gospodarować dochodami i nabędą umiejętności niezbędne do pełnienia ról społecznych. Ponadto będą uczestniczyć w warsztatach zawodowych pozwalających na zdobycie nowych umiejętności. A te mają być szansą na przekwalifikowanie się lub podwyższenie posiadanych kwalifikacji zawodowych, a więc na znalezienie zatrudnienia.

–  Wartość całego projektu to 2 mln 71 tys. 541 zł, przy czym wkład własny w wysokości 104 tys. 437 zł zostanie sfinansowany ze środków Powiatowego Urzędu Pracy jako świadczenie integracyjne dla uczestników – poinformowała Barbara Kiełbasa z referatu promocji i współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Gminy Przeworsk. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama