Delegacje dożynkowe reprezentujące miejscowości z gminy Sieniawa zebrały się w ostatnią niedzielę na sieniawskim Rynku, by wspólnie uczcić tegoroczne plony.
Barwny, dożynkowy korowód udał się do pobliskiego Dybkowa na uroczystości związane z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.
Gminne dożynki rozpoczęła msza św., po której zaprezentowano wieńce przygotowane przez poszczególne miejscowości gminy i podzielono się chlebem.
Uroczystości dożynkowe uświetniły występy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Po części oficjalnej bawiono się na festynie ludowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze