Nowy rok szkolny przyniósł zmiany kadrowe w dwóch placówkach oświatowych gminy Pruchnik. Wprawdzie nominacje dyrektorskie były trzy, ale nie zmienia to faktu, że tak naprawdę tylko w jednej z nich za sterami stanie zupełnie nowa osoba.
Spotkanie burmistrza Wacława Szkoły, mające na celu powierzenie nowych obowiązków wynikających z rozstrzygnięcia konkursów na dyrektorskie stołki, miało miejsce w Urzędzie Miejskim w Pruchniku tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, 23 sierpnia.
W związku z nominacją na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Jodłówce przybędzie ich z pewnością Halinie Kamińskiej, która zastąpi[paywall] żegnanego na ostatniej sesji rady miejskiej dotychczasowego szefa tej placówki Jerzego Wróbla. Po przeszło 40 latach pracy pożegnał się ze szkołą, odchodząc na zasłużoną emeryturę.
Drugą nominację z rąk W. Szkoły odebrała Bożena Szkoła, dotychczasowa dyrektor Przedszkola Samorządowego w Pruchniku. Będzie ona pełnić obowiązki dyrektora wspomnianej placówki.
Swoje rządy i pomysły będzie kontynuować też Magdalena Długosz, która ponownie pokieruje Szkołą Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku.
Jak nakazuje zwyczaj, włodarz Pruchnika pogratulował nominowanym, życząc owocnej pracy i sukcesów oraz podziękował za dotychczasowy trud włożony w pracę z dziećmi i młodzieżą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze