Reklama

Droga krzyżowa ulicami miasta [ZDJĘCIA]

20/02/2018 15:30

W piątkowy wieczór, 16 lutego, zgodnie z utartą już tradycją ulicami Jarosławia przeszła droga krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy miasta tłumnie zgromadzili się, by przeżyć pierwsze w tym roku Misterium Męki Pańskiej.

Tematem przewodnim tegorocznych rozważań była bohaterska postawa i[paywall] męczeńska śmierć Żołnierzy Wyklętych.

Trasa jarosławskiej drogi krzyżowej wiodła od kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, ulicą 3 Maja, następnie przez plac Mickiewicza, ulicą Grodzką, przez Rynek, ulicą Spytka z Jarosławia, a ostatnia stacja zaplanowana została na placu przed kolegiatą. Na czas przejścia uczestników nabożeństwa ulice te zostały wyłączone z ruchu.

Wzorem lat ubiegłych w pochodzie uczestniczyli aktorzy odgrywający główne postacie biblijnych wydarzeń. Krzyż nieśli mieszkańcy miasta: młodzież, samorządowcy, przedstawicie służb mundurowych, pracownicy ratusza z burmistrzem Waldemarem Paluchem, który odczytał także rozważania przy jednej ze stacji.

Reklama

Zakończenie wydarzenia miało miejsce na schodach prowadzących o kolegiaty. Tam licznie zgromadzonym wiernym podziękował za obecność i błogosławieństwa udzielił bp Stanisław Jamrozek. Słowa podziękowania za trud organizacji nabożeństwa wygłosił także proboszcz parafii Chrystusa Króla, ks. prałat Andrzej Surowiec, z którego inicjatywy całe wydarzenie zostało zorganizowane. Zachęcał on również do aktywnego przeżywania nabożeństw Wielkiego Postu oraz zaprosił do udziału w Marszu Światła, który tradycyjnie już odbędzie się po Wielkanocy.


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama