W piątkowy wieczór, 16 lutego, zgodnie z utartą już tradycją ulicami Jarosławia przeszła droga krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy miasta tłumnie zgromadzili się, by przeżyć pierwsze w tym roku Misterium Męki Pańskiej.
Tematem przewodnim tegorocznych rozważań była bohaterska postawa i[paywall] męczeńska śmierć Żołnierzy Wyklętych.
Trasa jarosławskiej drogi krzyżowej wiodła od kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, ulicą 3 Maja, następnie przez plac Mickiewicza, ulicą Grodzką, przez Rynek, ulicą Spytka z Jarosławia, a ostatnia stacja zaplanowana została na placu przed kolegiatą. Na czas przejścia uczestników nabożeństwa ulice te zostały wyłączone z ruchu.
Wzorem lat ubiegłych w pochodzie uczestniczyli aktorzy odgrywający główne postacie biblijnych wydarzeń. Krzyż nieśli mieszkańcy miasta: młodzież, samorządowcy, przedstawicie służb mundurowych, pracownicy ratusza z burmistrzem Waldemarem Paluchem, który odczytał także rozważania przy jednej ze stacji.
Zakończenie wydarzenia miało miejsce na schodach prowadzących o kolegiaty. Tam licznie zgromadzonym wiernym podziękował za obecność i błogosławieństwa udzielił bp Stanisław Jamrozek. Słowa podziękowania za trud organizacji nabożeństwa wygłosił także proboszcz parafii Chrystusa Króla, ks. prałat Andrzej Surowiec, z którego inicjatywy całe wydarzenie zostało zorganizowane. Zachęcał on również do aktywnego przeżywania nabożeństw Wielkiego Postu oraz zaprosił do udziału w Marszu Światła, który tradycyjnie już odbędzie się po Wielkanocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze