Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy Stary Dzików i Oleszyce – remont drogi powiatowej za kwotę 5,5 mln złotych rozpocznie się w tym roku.
Zastępca wójta gminy Stary Dzików Bogusław Gilarski ma dla kierowców dobre wieści: – Na podstawie dwóch wniosków przygotowanych przez wójta gminy Stary Dzików, w tym jednego dla powiatu lubaczowskiego, udało się nam pozyskać łącznie niebagatelną kwotę 5,5 miliona złotych na gruntowną przebudowę drogi powiatowej.
Przeczytaj również: Fatalna droga powiatowa. Czy jest szansa na remont?

fot.Justyna Zając
Fatalny stan nawierzchni uprzykrzał życie okolicznym mieszkańcom i przejezdnym.
Wkład własny przy tak dużym projekcie wyniesie ok. 3 mln złotych. Pokryją go trzy samorządy: powiat lubaczowski, gmina Stary Dzików i gmina Oleszyce. Po podpisaniu umowy o dofinansowaniu następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizatorów robót budowlanych. Jeżeli uda się wyłonić wykonawców w okresie wakacyjnym, to jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze: wykopy, nasypy, odwodnienie korpusu drogowego oraz podbudowy. Natomiast na początku przyszłego roku, po ustabilizowaniu nasypów, zostaną wykonane chodniki z kostki brukowej, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe i parkingowe oraz nawierzchnia z betonu asfaltowego.
Planowane prace mogą przez jakiś czas utrudniać przejazd, jednak zgodnie z umową do końca 2017 roku przebudowana droga zostanie oddana do użytku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to brawo Panie Wójcie, teraz poprosimy o przygotowanie projektów na drogę na Wielkie Oczy bo nasza władza to tylko lubi się bawić w CK o włodarzu z Powiatu nawet nie ma co pisać.
No to brawo Panie Wójcie, teraz poprosimy o przygotowanie projektów na drogę na Wielkie Oczy bo nasza władza to tylko lubi się bawić w CK o włodarzu z Powiatu nawet nie ma co pisać.