Na ostatniej sesji Rady Miasta Przeworska zgodnie ze starym zwyczajem głosowano bardzo zgodnie. Przede wszystkim za uchwałami regulującymi przepływ środków na drogi, ale także za odrzuceniem petycji Konfederacji Polska Wolna od 5G oraz mieszkanki postulującej stworzenie lokalnej tarczy antykryzysowej.
XXII sesja Rady Miasta Przeworska odbyła się w trybie nadzwyczajnym. Na sali widoczny był już efekt poluzowania obostrzeń epidemicznych, bo wielu obecnych nie nosiło maseczek. Poza tym obrady przebiegały[paywall] w zwykłej dla tego zgromadzenia zgodzie.
Najważniejszymi uchwałami, jakie podjęto 28 maja, były przesunięcia w uchwale budżetowej. Zmiany wynikały głównie z faktu, że miastu udało się pozyskać środki zewnętrzne na dwie duże inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to drugi etap modernizacji dróg dojazdowych do „Przeworskich Winnic” oraz ulicy Za Parowozownią, druga to przebudowa ulicy Kazimierzowskiej. Na obie inwestycje miasto pozyskało nieco ponad 550 tys., a prace we wspomnianych punktach Przeworska prowadzone będą w roku bieżącym, ale także w roku przyszłym (remont ul. Kazimierzowskiej przewidziany jest na dwa lata).
Ponadto radni zajęli się modyfikacją uchwał przewidujących wsparcie Starostwa Powiatowego w Przeworsku w zakresie inwestycji drogowych prowadzonych w obrębie miasta. Mówiono o kwotach, które miasto zobowiązało się wydatkować już wcześniej ze swego budżetu, ale dostosowano ich wysokość tam, gdzie w wyniku przeprowadzanego postępowania przetargowego okazywało się, że potrzeby finansowe są inne, niż pierwotnie zakładano. Tym sposobem zmieniono zakres wsparcia budowy chodnika na ul. Pod Rozborzem oraz przygotowania dokumentacji remontu ulic Krasickiego, Tysiąclecia, Konopnickiej i Dynowskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze