Reklama

Drudzy na Podkarpaciu. Technikum nr 4 przy „elektroniku” święci triumfy

Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu zajęło 2. miejsce na Podkarpaciu oraz 23. w kraju w tradycyjnym rankingu szkół ponadgimnazjalnych, ogłoszonym przez miesięcznik Perspektywy. Nigdy wcześniej żadna przemyska szkoła nie była tak wysoko.

To już 18. ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotowany przez Perspektywy. Każda z placówek oceniania była według jasnych, acz dość rygorystycznych kryteriów. Technika według czterech kryteriów. Brano pod uwagę: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminu zawodowego oraz sukcesy szkoły w olimpiadach[paywall].
Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu zajęło w tej klasyfikacji23. miejsce w kraju (na ok. 1800 wszystkich tego typu sklasyfikowanych szkół w Polsce) i 2. w województwie podkarpackim, co z pewnością świadczy o dobrym poziomie szkoły. Dzięki temu w 2016 r. ma ona prawo używać tytułu honorowego „Złotej Szkoły 2016” i związanego z tym wyróżnieniem graficznego znaku jakości.

– Elementami, które również przyczyniły się do tak wysokiego miejsca w rankingu, są: nowoczesne wyposażenie naszej szkoły, współpraca z wyższymi uczelniami i firmami, by wspomnieć o rzeszowskim Elmacie. W naszej placówce funkcjonuje także rok zerowy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa – dodał.
W rankingu liceów ogólnokształcących wśród szkół z naszego regionu najwyżej uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Juliuusza Słowackiego – 171. miejsce w kraju i 7. na Podkarpaciu, zdobywając tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”. 336. miejsce (18. na Podkarpaciu) zajęło I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, zaś na 370. miejscu w Polsce (18. na Podkarpaciu) znalazło się II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu.. Obie szkoły otrzymały tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    robert - niezalogowany 2016-01-24 14:11:46

    Najlepsza kadra z wlącznie panem woźnym.dyscyplina i znakomita organizacja szkoly.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasia - niezalogowany 2016-01-24 20:53:02

    a uczniowie chleją wóde w szatniach :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-01-25 17:11:13

    " Kaśka " , to zły adres  na donos. Takie rzeczy tylko za pośrednictwem PO i Nowoczesnej , a one do  Brukselki  , do TK . Sama tego nie załatwisz .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości