Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu zajęło 2. miejsce na Podkarpaciu oraz 23. w kraju w tradycyjnym rankingu szkół ponadgimnazjalnych, ogłoszonym przez miesięcznik Perspektywy. Nigdy wcześniej żadna przemyska szkoła nie była tak wysoko.
To już 18. ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotowany przez Perspektywy. Każda z placówek oceniania była według jasnych, acz dość rygorystycznych kryteriów. Technika według czterech kryteriów. Brano pod uwagę: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminu zawodowego oraz sukcesy szkoły w olimpiadach[paywall].
Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu zajęło w tej klasyfikacji23. miejsce w kraju (na ok. 1800 wszystkich tego typu sklasyfikowanych szkół w Polsce) i 2. w województwie podkarpackim, co z pewnością świadczy o dobrym poziomie szkoły. Dzięki temu w 2016 r. ma ona prawo używać tytułu honorowego „Złotej Szkoły 2016” i związanego z tym wyróżnieniem graficznego znaku jakości.
– Elementami, które również przyczyniły się do tak wysokiego miejsca w rankingu, są: nowoczesne wyposażenie naszej szkoły, współpraca z wyższymi uczelniami i firmami, by wspomnieć o rzeszowskim Elmacie. W naszej placówce funkcjonuje także rok zerowy Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa – dodał.
W rankingu liceów ogólnokształcących wśród szkół z naszego regionu najwyżej uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Juliuusza Słowackiego – 171. miejsce w kraju i 7. na Podkarpaciu, zdobywając tytuł „Srebrnej Szkoły 2016”. 336. miejsce (18. na Podkarpaciu) zajęło I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, zaś na 370. miejscu w Polsce (18. na Podkarpaciu) znalazło się II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu.. Obie szkoły otrzymały tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najlepsza kadra z wlącznie panem woźnym.dyscyplina i znakomita organizacja szkoly.
a uczniowie chleją wóde w szatniach :)
" Kaśka " , to zły adres na donos. Takie rzeczy tylko za pośrednictwem PO i Nowoczesnej , a one do Brukselki , do TK . Sama tego nie załatwisz .
Najlepsza kadra z wlącznie panem woźnym.dyscyplina i znakomita organizacja szkoly.
a uczniowie chleją wóde w szatniach :)
" Kaśka " , to zły adres na donos. Takie rzeczy tylko za pośrednictwem PO i Nowoczesnej , a one do Brukselki , do TK . Sama tego nie załatwisz .