Już w najbliższą niedzielę, 5 stycznia 2025, biegając przez 24 godziny i pokonując wspólnie z uczestnikami dystans 120 km, uczestnicy 2. edycji akcji „Pomaganie przez Bieganie” będą zbierać środki dla Wioletty Cichockiej – mieszkanki Duńkowiczek. Każdy może się przyłączyć i wesprzeć zacną inicjatywę. Prowadzona w ramach akcji zbiórka ma pozwolić na zebranie funduszy na turnus rehabilitacyjny dla niej.
Wataha OCR Przemyśl, na czele z Pawłem Kanieckim oraz Przemyskie Serca zapraszają wszystkich chętnych do udziału w szczytnej inicjatywie pod hasłem „Pomaganie przez bieganie”. Organizatorzy oraz pozostali uczestnicy biegu wystartują w niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 12 z przemyskiego Rynku (okolice kawiarni Kawa i Zabawa, Domowej Piekarni i cukierni Szanter), by następnie co godzinę pokonywać 5-kilometrową pętlę w malowniczym Przemyskim Parku. Ostatnia pętla, kończąca 24-godzinny bieg, zaplanowana jest w poniedziałek, 6 stycznia, o godzinie 11. Celem akcji jest zebranie funduszy na rehabilitację Wiolety Cichockiej, zmagającej się z SLA (jej historię opisywaliśmy już na naszych łamach). 33-latka choruje też na neuroboreliozę, a jej stan zdrowia nie pogarsza się dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji, którą odbywa m.in. w placówce Donum Corde.

By ją wesprzeć można dołączyć do biegaczy – przebiec jedną pętlę, kilka lub po prostu maszerować z kijkami albo zabrać psa na spacer. A nawet po prostu pokibicować! Forma uczestnictwa jest dowolna, ważne by wrzucić datek do puszki na rzecz pani Wiolety, dokonać wpłaty na zbiórkę (podając imię i nazwisko z dopiskiem BIEGANIE) pod adresem pomagam.pl/eqebx8wz lub osobistej w kawiarni Miejsce Kawa i Zabawa w Przemyślu. „Wpłaty od 50 złotych gwarantują pamiątkowy medal, jednak każda kwota jest mile widziana” – zachęcają organizatorzy.
– Zainteresowane osoby mogą dołączać do nas w dowolnym momencie, w ciągu 24 godzin trwania biegu. Na kolejne pętle biegacze startują o każdej pełnej godzinie. W tym roku wyznaczyliśmy 2 trasy: klasyczną 5-kilometrową o różnorakim nachyleniu terenu i trudności oraz łagodniejszą 3-kilometrową, wiodącą utwardzonymi drogami. Ta druga pozwala na przemierzenie odcinka nawet z dziecięcym wózkiem czy rowerkiem biegowym – zdradza szczegóły Paweł Kaniecki, który w ciągu 24 godzin pokona trasę dłuższą aż 24 razy, osiągając dystans 120 km.
Reklama
Wyzwanie to podejmie już po raz drugi, pierwsza edycja akcji była poświęcona Paulinie Szafirskiej z Krzywczy.
Uczestnicy biegu mogą liczyć na wsparcie w postaci ciepłych napojów czy przekąsek, które będą dostępne dzięki wsparciu KGW z Duńkowiczek.
Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze