Reklama

Druga odsłona „Pomagania przez bieganie” już w tę niedzielę. Tym razem uczestnicy pobiegną dla Wiolety Cichockiej

Już w najbliższą niedzielę, 5 stycznia 2025, biegając przez 24 godziny i pokonując wspólnie z uczestnikami dystans 120 km, uczestnicy 2. edycji akcji „Pomaganie przez Bieganie” będą zbierać środki dla Wioletty Cichockiej – mieszkanki Duńkowiczek. Każdy może się przyłączyć i wesprzeć zacną inicjatywę. Prowadzona w ramach akcji zbiórka ma pozwolić na zebranie funduszy na turnus rehabilitacyjny dla niej.

Wataha OCR Przemyśl, na czele z Pawłem Kanieckim oraz Przemyskie Serca zapraszają wszystkich chętnych do udziału w szczytnej inicjatywie pod hasłem „Pomaganie przez bieganie”. Organizatorzy oraz pozostali uczestnicy biegu wystartują w niedzielę, 5 stycznia, o godzinie 12 z przemyskiego Rynku (okolice kawiarni Kawa i Zabawa, Domowej Piekarni i cukierni Szanter), by następnie co godzinę pokonywać 5-kilometrową pętlę w malowniczym Przemyskim Parku. Ostatnia pętla, kończąca 24-godzinny bieg, zaplanowana jest w poniedziałek, 6 stycznia, o godzinie 11. Celem akcji jest zebranie funduszy na rehabilitację Wiolety Cichockiej, zmagającej się z SLA (jej historię opisywaliśmy już na naszych łamach). 33-latka choruje też na neuroboreliozę, a jej stan zdrowia nie pogarsza się dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji, którą odbywa m.in. w placówce Donum Corde.

Reklama

By ją wesprzeć można dołączyć do biegaczy – przebiec jedną pętlę, kilka lub po prostu maszerować z kijkami albo zabrać psa na spacer. A nawet po prostu pokibicować! Forma uczestnictwa jest dowolna, ważne by wrzucić datek do puszki na rzecz pani Wiolety, dokonać wpłaty na zbiórkę (podając imię i nazwisko z dopiskiem BIEGANIE) pod adresem pomagam.pl/eqebx8wz lub osobistej w kawiarni Miejsce Kawa i Zabawa w Przemyślu. „Wpłaty od 50 złotych gwarantują pamiątkowy medal, jednak każda kwota jest mile widziana” – zachęcają organizatorzy.

– Zainteresowane osoby mogą dołączać do nas w dowolnym momencie, w ciągu 24 godzin trwania biegu. Na kolejne pętle biegacze startują o każdej pełnej godzinie. W tym roku wyznaczyliśmy 2 trasy: klasyczną 5-kilometrową o różnorakim nachyleniu terenu i trudności oraz łagodniejszą 3-kilometrową, wiodącą utwardzonymi drogami. Ta druga pozwala na przemierzenie odcinka nawet z dziecięcym wózkiem czy rowerkiem biegowym – zdradza szczegóły Paweł Kaniecki, który w ciągu 24 godzin pokona trasę dłuższą aż 24 razy, osiągając dystans 120 km.

Reklama

Wyzwanie to podejmie już po raz drugi, pierwsza edycja akcji była poświęcona Paulinie Szafirskiej z Krzywczy.

Uczestnicy biegu mogą liczyć na wsparcie w postaci ciepłych napojów czy przekąsek, które będą dostępne dzięki wsparciu KGW z Duńkowiczek.

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/01/2025 20:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama