Reklama

Drugi sprawca napadu na punkt bankowy w areszcie

14/04/2016 16:06

Dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie Grzegorz C., 40-letni rzeszowianin. Ustalono, że brał udział w przygotowaniach do napadu na placówkę SKOK w Jarosławiu. W areszcie przebywa również Grzegorz Z., 36-latek zatrzymany dwa tygodnie po zdarzeniu. Postawiono mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do napadu na placówkę bankową mieszczącą się w Jarosławiu przy ul. Poniatowskiego doszło 12 lutego bieżącego roku. Sprawca wszedł do niej około g. 15. Zażądał gotówki, grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń. Zabrał ponad 17 tys. zł i uciekł. Szybka akcja policji z psem tropiącym[paywall] nie przyniosła skutku. W wyniku działalności operacyjnej wytypowano podejrzewanych i dwa tygodnie po napadzie antyterroryści z Rzeszowa zatrzymali 36-letnigo Grzegorza Z. Razem z nim zatrzymano 40-letniego mężczyznę, ale po sprawdzeniu został zwolniony. Według policyjnych ustaleń zatrzymany sprawca nie działał pojedynczo. Detektywi ustalali, kto mu pomagał i w ubiegłym tygodniu zgromadzili informacje pozwalające ująć podejrzanego. Zatrzymano go we wtorek, 5 kwietnia, w placówce handlowej na terenie Rzeszowa. Jak informuje Barbara Hopko-Grzebyk, szefowa jarosławskiej prokuratury rejonowej, mężczyzna odpowie za udział w przygotowaniu do napadu na placówkę bankową. Podejrzany przyznał się częściowo do winy. Decyzją sądu zastosowano wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Zatrzymany wcześniej 36-letni Grzegorz Z. przebywa w trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Odpowie za  rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzanym grożą co najmniej trzy lata więzienia. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości