Pięć podkarpackich gmin otrzymało pieniądze na wybudowanie na swoim terenie targowisk. Wśród nich są dwie z naszego regionu – miasto i gmina Dubiecko oraz gmina Tryńcza.
Samorząd województwa podkarpackiego od 15 czerwca do 29 lipca 2022 r. prowadził nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej na projekty w ramach programu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”.
Niedawno ogłoszone zostały wyniki. Pozytywnie zweryfikowanych zostało pięć wniosków. Miasto i gmina[paywall] Dubiecko na budowę targowiska „Mój Rynek” otrzymało równy 1 mln zł.
Gmina Tryńcza na podobne przedsięwzięcie – 291 tys. 896 zł. Oprócz nich nowe targowiska powstaną w Tyrawie Wołoskiej, Harasiukach i Brzozowie.
– To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wsi. Targowiska mają być nowoczesnymi miejscami handlu, które przyczynią się do poprawy działalności gospodarczej lokalnej społeczności, a zwłaszcza umożliwią bezpośrednią sprzedaż przez rolników swoich produktów.
Zgodnie z założeniami Programu targowiska te muszą być spełniać określone standardy, między innymi muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto muszą być wyposażone w zadaszone stoiska oraz miejsca parkingowe – wyliczył wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze