Na ostatniej sesji rady władze powiatu zatwierdziły dwie pożyczki – krótkoterminową i długoterminową – dla przeworskiego szpitala, o łącznej kwocie 2 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności placówki oraz uregulowanie wcześniejszych zobowiązań.
W myśl przyjętych rozwiązań powiat pożyczy szpitalowi 800 tys. z terminem spłaty do końca marca przyszłego roku oraz 1,2 mln, które szpital zwróci do 30 września roku bieżącego. W uchwale zatwierdzającej tę mniejszą pożyczkę zapisano, że jej przeznaczenie to pokrycie koszów bieżącej działalności. Jak stanowi druga z uchwał, kwota 1,2 mln została udzielona na spłatę[paywall] zobowiązań inwestycyjnych oraz na zakup leków i materiałów medycznych, których termin płatności upłynął, a które nie są przedawnione lub umorzone.– Żaden rząd nie daje więcej, bo rząd środków nie ma. To my płacimy składki i rząd nam te środki tylko oddaje. Dlaczego jest więcej pieniędzy? Bo jest więcej pracujących, są wyższe wynagrodzenia, więc i tych środków więcej wpływa – rozważał starosta poprzedniej kadencji Z. Kiszka.Ważnym elementem wymiany zdań pomiędzy obecnym a poprzednim starostą była informacja dotyczącą aktualnej kondycji przeworskiego szpitala. W opinii starosty B. Urbana idzie ku lepszemu, aświadczą o tym liczby. Ze sprawozdania przedłożonego przez dyrektora szpitala wynika, że deficyt za styczeń br. wyniósł 230 tysięcy. – Tymczasem deficyt za pierwszy miesiąc 2019 to było 750 tysięcy, więc różnica wynosi około pół miliona– wyliczał starosta. – Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie ta wpadka z 2017 roku, o której tak dużo żeśmy rozmawiali, to nasza sytuacja byłaby troszkę inna, cieszmy się, że tendencje są w tej chwili bardzo korzystne – przekonywał, podkreślając, że na odtrąbienie sukcesu w sprawie poprawy kondycji SP ZOZ jest za wcześnie, ale w tej kwestii pozostaje optymistą. – Myślę, że w roku 2021 ta strata będzie zdecydowanie niższa albo jej w ogóle nie będzie – zapowiadał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jasne, spokojnie. Najważniejsze że PISoBOLSZEWICKA reżimowa szczujnia dostała 2 MLD i każdego roku przez cztery lata kolejne.
Jasne, spokojnie. Najważniejsze że PISoBOLSZEWICKA reżimowa szczujnia dostała 2 MLD i każdego roku przez cztery lata kolejne.