Sławomir Porada złożył pod koniec ubiegłego tygodnia rezygnację z funkcji dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Ze szpitalem pożegna się 17 lipca. Rezygnacja zbiegła się z przygotowywaniem przez nas informacji o łączeniu posady szefa szpitala z funkcją wicewójta w podrzeszowskiej gminie.
Sprawa łączenia dwóch odpowiedzialnych funkcji bulwersowała mieszkańców. Tym bardziej że sytuacja w szpitalu jest zła i dalej się pogarsza. – Prawa nie łamie, ale z etycznego punktu widzenia to skandal. Szpital w głębokim kryzysie. Z dnia na dzień coraz gorzej. By temu zaradzić, dyrektor powinien poświęcać mu każdą chwilę, a nasz szef ma czas na wójtowanie – mówił poruszony mężczyzna związany z miejscowym szpitalem. – Jakby coś takiego zrobił w prywatnych firmach, wywaliliby go z obu. Tu może, bo[paywall] dostaje wynagrodzenie z publicznej kasy. Z naszych kieszeni. Szpital i gmina zostaną, a że będą biedniejsze, to problem zwykłych ludzi, nie jego – uważa samorządowiec z Jarosławia.
S. Porada jako wicewójt odpowiada w gminie Trzebownisko m.in. za sprawy budowlane, rozwoju gospodarczego, rolnictwo, ochronę środowiska i gospodarkę gruntami oraz przejmuje na siebie obowiązki wójta podczas jego nieobecności. Widocznie robi to dobrze, skoro funkcję piastuje. W COM odpowiada za całą działalność placówki. Do niedawna wspomagał go zastępca ds. administracyjno-technicznych, który już ze szpitalem się pożegnał. Zastępca ds. medycznych jest ciągle poszukiwany.
– Nie mamy szczęścia do dyrektorów. W ostatnich latach było ich kilku. Tylko jeden starał się szpital ratować, ale on nie przystawał do opcji akurat rządzącej w powiecie, więc go odwołali. Co robiła reszta, widać po kondycji szpitala – mówi osoba z kierownictwa COM.
W piątek przed południem S. Porada urzędował w gminie pod Rzeszowem. W szpitalu wziął sobie wolne z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem. Z wójtem Trzebowniska nie udało się skontaktować. Najpierw był zajęty. Potem służbowo wyjechał. Tak przynajmniej informowała sekretarka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Od Pisowska obłuda - Redaktorze Kijanka nie bądż Pan obłudnikiem i poinformuj czytelników jaka jest faktyczna przyczyna odejścia dobrego menadżera ze Szpitala.
Pan Kijanka pracował w szpitalu na zlecenie za poprzedniego dyrektora, ten go wykopał teraz teraz on kopie jego, Jarosławianie wiedzą jaka jest prawda! także takie teksty to psu na buty!!
pracownik czego? COM, chyba peselu
Kijanka to sumienny Gośća że gdzieś pracował to dobrzemój daleki sąsiad nie pracujetylko pije
a mówiłem szpital parafialnyi będzie po długuratusz i starostwo zapłaci
Nie znam gościa ale albo się jest dyrektorem szpitala niemającym - ze względu na nawał roboty - czasu na podrapanie się w podbródek.Albo jest się wicewójtem niemającym czasu na cokolwiek z uwagi na pilnowanie rozwoju gminy.A gdyby tak jeszcze zasiadał w czterech radach nadzorczych, był radnym i ordynatorem oddziału (jak to jeden doktór-omnibus z Przemyśla robi) i kilka innych fuch pełnił, to co wtedy? - też byłby cacy?Pazerność na szmal przysłania ludziom rozum i tyle!Tym samym sam się dyskwalifikuje.
Jeśli pracuje się na kilku etatach to któraś praca nie jest dobrze wykonywana. Zarządzanie szpitalem wymaga wiedzy. Czy w takim samym zakresie wymagana jest wiedza na stanowisku wicewójta? Wątpię. Moim zdaniem różnica jest ogromna. Człowiek wybrał bezpieczną pracę w gminie. Dlaczego nie zrezygnował wcześniej?
a starosta udaje że nie chciał zmiany, Drogi panie zmiana nieweile przyniesie COM jezeli starosta ciage bedzie chcial miec swojego urzednika zamiast niezaleznego dyrektora. wiem co strosta wyprawial z poradą jak trkatowal dyrektora. Nie znam goscia ale widzialem co gosc wytrzymywal z tym starosta. zreszta caly Jarosław doskonale wie ze starostata wział odwet za swojego dyrektora. Panie Chrzan pamietamy!!!
Ciekawe co na to taki :sumienny" i milutki pan Batycki ?! Przecież to tamta władza takiego wybrała. O ile mieszkańcom wiadomo decydował o tym też pan Szkoła - wtedy wice i... teraz wice... I ta, której na szczęście już nie ma pani Karwańska. To wszystko jest wredne - a ludzie cierpią... bo jak sie jest naprawde chorym to pomocy trzeba szukać poza Jarosławiem. Na temat Kijanki to szkoda słów... "kryształ" jak się patrzy...
Nasz człowiek, z psl-u może zbijać kasę nawet na kilku etatach a wam nic do tego. My zieloni trzymamy z konkurencyjnymi karetkami.
Niedługo wam się skończy.Poza tym, prostytutki też biorą z "kilkudziesięciu nawet etatów" więc nie masz się czym chwalić ZSL-owcu.
Popieram p.Kijankę że ujawnił taki fakt. To nie przystoi ludziom na poziomie. Widać że niektórzy z klucza partyjnego mogą pozwalać sobie na więcej. Jakie osiągnięcia miał p.Porada?
Pielęgniarka jak ni lubisz PSL u to zapisz się do PiS będzi Ci lepiej.
to już teraz wszystko jasne czego kijanka szkalował kiedyś konkurencyjny CRM jak się jest na zleceniu szpitala to tak trzeba. A gdzie pana etyka i niezależność panie kijanka tak dzisiaj w jarosławiu wyglądają niezależne media brawo, ciekawe czy pisząc w zyciu jest pan również na czyimś zleceniu, tylko kogo teraz starosty, burmistrza,??
można Poradzie wybaczyćgość ładnie ubranymarkowy garnitur krawat koszula długi rękawnie to co w radzie miastabezguście totalnei kask na czupryniegarnitur bazarowy
a popierasz taki fakt,ze za dyr. Bałaty p. Kijanka miał umowe i pisal o szpitalu, co chciał pan dyrektor???? jak nie znasz realiów, to nie wymądrzaj się...
Porada - związany z PSL-em więc, jak mógł być rzetelny, zatroskany o zdrowie mieszkańców powiatu... O czym tu dewagować ?! Kogo PSL lubi ? O kogo dba ? Chyba poseł Kasprzak i starosta Batycki pokazali co potrafią...
Od Pisowska obłuda - Redaktorze Kijanka nie bądż Pan obłudnikiem i poinformuj czytelników jaka jest faktyczna przyczyna odejścia dobrego menadżera ze Szpitala.
Pan Kijanka pracował w szpitalu na zlecenie za poprzedniego dyrektora, ten go wykopał teraz teraz on kopie jego, Jarosławianie wiedzą jaka jest prawda! także takie teksty to psu na buty!!
ponad 10 milionow zadłuzenia