Reklama

Dyrektor szpitala zrezygnował z posady. Wcześniej łączył szefowanie placówce z funkcją wicewójta

08/07/2015 14:00

Sławomir Porada złożył pod koniec ubiegłego tygodnia rezygnację z funkcji dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Ze szpitalem pożegna się 17 lipca. Rezygnacja zbiegła się z przygotowywaniem przez nas informacji o łączeniu posady szefa szpitala z funkcją wicewójta w podrzeszowskiej gminie.

Sprawa łączenia dwóch odpowiedzialnych funkcji bulwersowała mieszkańców. Tym bardziej że sytuacja w szpitalu jest zła i dalej się pogarsza. – Prawa nie łamie, ale z etycznego punktu widzenia to skandal. Szpital w głębokim kryzysie. Z dnia na dzień coraz gorzej. By temu zaradzić, dyrektor powinien poświęcać mu każdą chwilę, a nasz szef ma czas na wójtowanie – mówił poruszony mężczyzna związany z miejscowym szpitalem. – Jakby coś takiego zrobił w prywatnych firmach, wywaliliby go z obu. Tu może, bo[paywall] dostaje wynagrodzenie z publicznej kasy. Z naszych kieszeni. Szpital i gmina zostaną, a że będą biedniejsze, to problem zwykłych ludzi, nie jego – uważa samorządowiec z Jarosławia. 

Gmina a szpital

S. Porada jako wicewójt odpowiada w gminie Trzebownisko m.in. za sprawy budowlane, rozwoju gospodarczego, rolnictwo, ochronę środowiska i gospodarkę gruntami oraz przejmuje na siebie obowiązki wójta podczas jego nieobecności. Widocznie robi to dobrze, skoro funkcję piastuje. W COM odpowiada za całą działalność placówki. Do niedawna wspomagał go zastępca ds. administracyjno-technicznych, który już ze szpitalem się pożegnał. Zastępca ds. medycznych jest ciągle poszukiwany.

Reklama

 – Nie mamy szczęścia do dyrektorów. W ostatnich latach było ich kilku. Tylko jeden starał się szpital ratować, ale on nie przystawał do opcji akurat rządzącej w powiecie, więc go odwołali. Co robiła reszta, widać po kondycji szpitala – mówi osoba z kierownictwa COM.

W piątek przed południem S. Porada urzędował w gminie pod Rzeszowem. W szpitalu wziął sobie wolne z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem. Z wójtem Trzebowniska nie udało się skontaktować. Najpierw był zajęty. Potem służbowo wyjechał. Tak przynajmniej informowała sekretarka. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2015-07-08 14:22:21

    Od Pisowska obłuda - Redaktorze Kijanka nie bądż Pan obłudnikiem i poinformuj czytelników jaka jest faktyczna przyczyna odejścia dobrego menadżera ze Szpitala.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pracownik COM - niezalogowany 2015-07-08 14:47:28

    Pan Kijanka pracował w szpitalu na zlecenie za poprzedniego dyrektora, ten go wykopał teraz teraz on kopie jego, Jarosławianie wiedzą jaka jest prawda! także takie teksty to psu na buty!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pracownik - niezalogowany 2015-07-08 14:49:14

    ponad 10 milionow zadłuzenia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama