Reklama

Dyrektorzy POSiR i MOPS wciąż bez nominacji

Ani Greta Ostrowska, ani Piotr Hryniszyn nie podpisali jeszcze umów o pracę po wygraniu konkursów na dyrektorów odpowiednio Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiele wskazywało na to, że oboje rozpoczną swoją przygodę z nowym pracodawcą, czyli Urzędem Miejskim w Przemyślu, 1 kwietnia br. Tak się jednak nie stało. Wszystko ponoć przez względy formalne[paywall].

– Oboje muszą najpierw rozwiązać stosunek pracy z poprzednimi pracodawcami. W wypadku pani Ostrowskiej może się to stać nieco wcześniej niż w przypadku pana Hryniszyna. Pan Piotr obejmie stanowisko najpewniej od 1 maja tego roku – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu.

Sezon nie do końca udany

Za oknem już wiosna, ale warto przeanalizować jeszcze sezon zimowy na „lokomotywie” POSiR-u, czyli stoku narciarskim. Dni, kiedy można było oddać się białemu szaleństwu, w sezonie 2018 – 2019 było łącznie 47. To najmniej od trzech lat. W sezonie 2017 – 2018 takich dni było 62, w sezonie 2016 – 2017 – 77. Tyle, że w ostatnim z wymienionych trwał on nieprzerwanie od 18 grudnia do 5 marca. W sezonie 2018-2019 od 13 stycznia do 28 lutego. Trzy lata temu tzw. osoboprzejazdów było 345 tys. 541, w niedawno zakończonym sezonie – 218 tys. 418. W dwóch poprzednich narciarze mogli szusować jeszcze w marcu, w tym już nie.

Reklama

Od 17 stycznia do 11 marca oraz od 19 marca do 26 marca 2018 r. POSiR zarobił 880 tys. 887 zł 35 gr. Od 13 stycznia do 28 lutego br. „ledwie” 519 tys. 832 zł 44 gr.

– Mimo stosunkowo krótkiego sezonu udało się utrzymać odpowiednie warunki śniegowe w czasie zimowych ferii w województwie podkarpackim, czyli drugiej połowie lutego. W zakończonym sezonie na stoku odbyło się sporo zawodów narciarskich, by wymienić chociażby: trzy edycje Ligi Alpejskiej Dzieci i Młodzieży realizowanej przy współpracy z Przemyskim Towarzystwem Narciarskim, Mistrzostwa Przemyśla, czyli zawody Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, Puchar Niedźwiadka – zawody organizowane przez UKS Śródmieście w ramach Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży, Podkarpacką LigaęDzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim Slalom Combi Race – zawody organizowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski. 18 lutego goście przemyskiego stoku mieli okazję testować narty w ramach ELAN AGT Tour (testy nart marki ELAN) – wyliczył pełniący obowiązki dyrektora ośrodka Robert Kazimir.

Reklama

Kolej krzesełkowa będzie czynna

POSiR zdecydował, że wiosną i latem br. czynna będzie kolej krzesełkowa. W następujące dni: 27 i 28 kwietnia (od g. 8 do 19; zawody rowerowe), 1, 2, 3, 4, 5 maja (od g. 10 do 18), 1, 2, 20, 22, 23, 29, 30 czerwca (od g. 10 do 18), 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 lipca (od g. 10 do 18), 3, 4, 10, 11, 15, 17, 18, 24, 25, 31 sierpnia (od g. 10 do 18) oraz 1 września (od g. 10 do 18).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wow - niezalogowany 2019-04-09 06:30:23

    To są jaja oni ani nie umieją zatrudnić ani zwolnić Prezesa ! Zwolnili faceta z POSiR i co zrobili go po Prezesa to są jaja. Zwolnili Rysia z PWIK najpierw go zawiesili później chcieli zeby wrócił do pracy podpisac papiery a później go wywalili hmmm inna sprawa że akurat jemu sie należało ale chyba można było to mądrzej rozegrać. Nowa Pani z POSIR no cóż ... co tu komentować ...  Ale jaka władza taki Prezes. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaska - niezalogowany 2019-04-09 07:51:04

    I co teraz?Co dalej?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator pesymista - niezalogowany 2019-04-09 10:04:25

    Pisałem od lat, jako przemyski obserwator lub przem, jacy wyborcy taka władza, jaki pan, taki kram. I podtrzymuję to nadal, Przymyślaki strzelili sobie kolejnego gola wybierając sobie nowych totalnie nie przygotowanych do pełnienia funkcji samorządowych ludzi głównie młodych i nie doświadczonych jak Bakun nawet bez studiów wyższych, prowadzący jakąś jednoosobową działalność na niewielkim chyba informatycznej  , czy człowiek o nazwisku Świeży, pytam jakie doświadczenie, jakie kompetencje. Zawsze byłem krytyczny wobec działalności Chomy, jego decyzji i zaniechań ale obecni, nowi i świeże, no cóż już widać że nie zmienią w Przemyślu nic, będą jedynie pozorować działania udając że chcą zmieniać Przemyskie dziadostwo, przemyską biedę, rzeczywistość. Przecież oni, nowi, Kukiz owcy nie mają nawet przygotowanych kadr, co znaczy że nawet nie potrafią o sądzić w UM istotnych stanowisk jak sekretarz urzędu czy rzecznik prasowy, dotychczasowych najbliższych współpracowników Chomy i Hamryszczaka, wcześniej tak przez nich krytykowany. No cóż, można tą naobiecywać a później jak widać, nie ma pieniędzy, żadnych inwestycji a co obiecują, spłacanie ponad 150 milionowego długu po poprzednikach a więc po co było zmieniać i naiwnie, jak obrażony na mamusi ę dzieci wybierać niby nowych, przecież te długi powinna spłacać ekipa która zadłużyła mieścinę np. Chomy czy HamryszczakNo cóż  jako stary ale dokładny obserwator widzę to źle, nawet bardzo, totalny fatalnym, za policzek wymierzone pisiory w tych wyborach, osobiście Wielkiemu Marszałkowi zemsta w postaci zatrzymania lub zmniejszenia finansowania rządowego, czy unijnego będzie dla rozwoju przemyski ego zadupia zabójcza , jedynie dalszą stagnacja i apatia, kolejne setki młodych zawieje z naszego grajdoła, dalej strefa zwana inwestycyjną będzie pusta, dalej dziesiątki lokali dawnych handlowych z napisami do wynajęcia, dalej pustynia sportowa same 4 i 5 ligi, bez hali sportowej, bez zwykłego basenu otwartego basenu, dalej buda na zjeźdźie będzie gniła dalej wszystkie niemal kamienice obdarzeni z tynków wyglądające jak murzyńskie czy cygańskie slamsy, dalej będziemy spacerować po krzywych,  obesranych chodniczkach, zaś ul. Sportowa z tymi bazarach i rynkami będzie jednym wielkim syfem. Widzę to źle, fatalnym przemawia przeze mnie ale uzasadniony. Przymyślaki strzelili sobie na lata nie kolejnego gola ale potężną bombę, ale ich wybór, czegoście pożądali tegoscie  doczekali. Chciałbym wierzyć i usłyszeć że jest czy będzie inaczej ale raczej zdania ni zmienię i nie dam się przekonać do zmiany stanowiska, nawet Bakun owi, bo powtarzam jak mantrę, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kramTyle w największym skrócie bo tą komórką pisze się źle a ja już emeryt niestety. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama