Reklama

Dyspensa od udziału w mszy, ale nie dla wszystkich

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszach świętych w niedziele i święta.

Dyspensa nie obejmuje wszystkich wiernych. 

W myśl postanowienia z 17 października, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 KPK, biskup udziela dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i w święta osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2020-10-21 10:41:11

    A sraczka tez jest objeta dyspensa ?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2020-10-21 20:12:23

    Jak to się mówi: pożyjemy zobaczymy, jednakowoż, najprawdopodobniej tak będzie !!!NADCHODZI NOWY KORONAWIRUS SADS - CoV - WOLNEMEDIA.NET

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości