W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszach świętych w niedziele i święta.
Dyspensa nie obejmuje wszystkich wiernych.
W myśl postanowienia z 17 października, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 KPK, biskup udziela dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej w niedziele i w święta osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to się mówi: pożyjemy zobaczymy, jednakowoż, najprawdopodobniej tak będzie !!!NADCHODZI NOWY KORONAWIRUS SADS - CoV - WOLNEMEDIA.NET
A sraczka tez jest objeta dyspensa ?!
Jak to się mówi: pożyjemy zobaczymy, jednakowoż, najprawdopodobniej tak będzie !!!NADCHODZI NOWY KORONAWIRUS SADS - CoV - WOLNEMEDIA.NET