Wiele emocji, pięknych akcji i bramek, ale i prawdziwie sportowej rywalizacji to owoce finałowych zmagań w Halowej Lidze Piłkarskich „Piątek” w Tryńczy. Mistrzem została ekipa pod nazwą „Działka Team”, co tylko pokazuje, jak nieprzewidywalną bywa piłka nożna. Nasza redakcja była patronem medialnym tego bardzo udanego przedsięwzięcia.
Przypomnijmy tylko, że po fazie zasadniczej, w której wszystkie zespoły rozegrały po cztery spotkania (rywalizacja trwała w dwóch grupach), niepokonanymi były ekipy Sanu Gorzyce i DAS. Odniosły komplet, czterech wygranych przy naprawdę imponującym stosunku bramek. Wydawało się, że w finałowej rozgrywce będą faworytami. Ale dopóki piłka w grze… Na tym właśnie polega piękno i magia piłki nożnej bez względu na jej rodzaj.
Zespół „Działki Team” najpierw rozprawił się z Sanem, by w finale dość pewnie pokonać DAS. Ci drudzy – choć byli do tej pory najbardziej regularni ze wszystkich zespołów – zostali pozbawieni podium w ogóle, w meczu o jego najniższy stopień bowiem polegli w starciu z KS Futsal Tryńcza.

„Działka Team” – triumfatorzy Halowej Ligi Piłkarskich „Piątek” w Tryńczy. Fot. UG Tryńcza
Po ostatnim gwizdku przyszedł czas na podsumowanie kilku tygodni rywalizacji, wręczenia nagród dla najlepszych zespołów oraz zawodników. Podczas uroczystego zakończenia ligi nie mogło zabraknąć wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędrucha. To on oraz prezes firmy Maaw-Sport Wojciech Kiszka ufundowali nagrody dla najlepszych drużyn oraz wyróżnionych zawodników. Najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek został Wojciech Myłek (San Gorzyce). Królem strzelców został Bartłomiej Słysz (DAS), zaś najlepszym bramkarzem Krystian Wojtyna (KS Futsal Tryńcza).
Mecze sędziowali: Łukasz Wolański, Maciej Pajda i Adrian Prykopski. Opiekę medyczną podczas rozgrywek zapewniał Mariusz Strama, dbając o bezpieczeństwo zawodników. Spikerem zawodów był Stanisław Polański.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze