W Wiśle (województwo śląskie), rodzinnej miejscowości naszego mistrza w skokach narciarskich Adama Małysza, spędzi wakacje 36 dzieci z terenu Podkarpacia, poszkodowanych podczas czerwcowej i lipcowej powodzi. Wśród nich dzieci z miasta i gminy Kańczuga oraz gminy Jawornik Polski.
– Cieszy mnie, że dzieci powodzian z Podkarpacia będą miały zapewniony letni wypoczynek w tak urokliwym miejscu, jakim jest Wisła. Mam nadzieję, że spędzą tam piękne chwile, które pomogą zapomnieć im o traumie, gdy ich rodziny wskutek niszczycielskiej siły żywiołu często potraciły dorobek całego życia. To właśnie dzieci najbardziej teraz potrzebują wypoczynku, oderwania się od problemów dnia codziennego – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl[paywall].
To właśnie Urząd Marszałkowski w Rzeszowie wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP i przy wsparciu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie są organizatorami tego wypoczynku. Jednak z inicjatywą wakacji dla najmłodszych z naszego terenu wyszła żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci do rezydencji w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia br. pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców.
Na miejscu czekać będzie na nie mnóstwo atrakcji, m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi, a także wycieczki w okolicach Wisły. Kancelaria Prezydenta RP zapewni całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem, a pozostałe koszty (transport, ubezpieczenie, materiały do zajęć dla dzieci oraz wynagrodzenie opiekunów i kierownika kolonii) zostaną pokryte przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.
Jak już wspomnieliśmy, dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek, pochodzą z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich będą te z terenu miasta i gminy Kańczuga oraz gminy Jawornik Polski. Oprócz nich także z Jasła i Łańcuta oraz gmin Jasło i Jasienica Rosielna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze