Reklama

Dziecięcy Telefon Zaufania na autobusach przemyskiego MZK

04/11/2023 16:23

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka od kilku miesięcy Komenda Główna Policji prowadzi kampanię społeczną pod nazwą „Dziecięcy Telefon Zaufania”. Niedawno dołączył do niej Przemyśl.

autor: mars

„Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie (dostępny także w jęz. ukraińskim – przyp. aut.), który znajdziesz na stronie rzecznika: www.brpd.gov.pl” – taką informację możemy znaleźć zarówno na wspomnianej stronie, jak i stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Reklama

Pod tym numerem zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i prawne. W zespole telefonu zaufania dyżurują eksperci: psycholodzy, pedagodzy, terapeuci oraz prawnicy. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

  • „Nie ulega wątpliwości, że okres dorastania to ważny czas budowania własnej tożsamości, eksperymentów oraz intensywnego kształtowania się osobowości. Dlatego też dzieci i młodzież to grupa społeczna wymagająca szczególnej troski dorosłych – rodziców, opiekunów, nauczycieli, instytucji państwowych, samorządowych i organizacji społecznych. Wydarzenia z kilku ostatnich lat, w tym głównie pandemia wywołana koronawirusem SARS-CoV-2 i związana z tym izolacja społeczna oraz trwająca wojna w Ukrainie, to jedne z okoliczności mających wpływ na stan zdrowia psychicznego młodych ludzi (...)”

– czytamy.

 

Przemyśl dołączył

Niedawno do kampanii włączyło się nadsańskie miasto w porozumieniu z Miejskim Zakładem Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Na większości autobusów tego miejskiego przewoźnika umieszczone zostały grafiki reklamowe. To doskonały pomysł, bo właśnie z autobusów miejskich najczęściej korzysta młodzież ucząca się w przemyskich placówkach oświatowych.

Reklama
  • „(...) Wyrażamy nadzieję, że obecność na przemyskich ulicach pojazdów miejskich promujących założenia kampanii społecznej RPD, przyczyni się do poszerzenia świadomości dzieci i młodzieży o dostępnych dla nich różnorodnych formach pomocy”

– można przeczytać na stronie internetowej miasta.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama