Trwa realizacja prorodzinego projektu „Mam tę moc” w gminie Przeworsk. 17 czerwca odbyła się kolejna impreza zorganizowana w jego ramach, pod hasłem „Dziecko ponad wszystko”. Tym razem gospodarzem była Ujezna.
Spotkanie w Ujeznej zostało przygotowane dla całych rodzin i było wyśmienitą okazją do wspólnego spędzenia czasu. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się od prelekcji na temat prawidłowych relacji w rodzinie, potem był koncert Kleryckiego Zespołu SPES, a następnie swoje talenty zaprezentowała tutejsza młodzież.[paywall]
Wiele działo się też poza sceną. Podczas pikniku odbył się pokaz ratownictwa drogowego, sztuk walki karate kyokushin oraz tresury psów w wykonaniu BerMal Team, a także występ grupy cyrkowej Focus. Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sztuki origami oraz carvingu, przygotowana przez uczennice ZSZ im. Króla Jana III Sobieskiego. Na pikniku można było skosztować słodkich pyszności, przejechać się bryczką, wziąć udział w jednej z gier lub konkursów zręcznościowych, matematycznych albo plastycznych. Wieczorem zaś odbyła się zabawa taneczna z zespołem Silence.
– Budujemy markę „Gmina społecznie wrażliwa” i nie jest to tylko hasło, za tym idą konkretne działania, takie jak piknik w Ujeznej, poparte pozyskanymi środkami zewnętrznymi – skomentował wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec. .
Organizatorem rodzinnego pikniku byli: wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Szkoła Podstawowa w Ujeznej oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku. Przygotowanie imprezy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.ZapiszTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze