Reklama

Dzięki przemyślanom dzieciom będzie cieplej

06/06/2015 15:35

150 kocyków polarowych trafi do dzieci w Ugandzie. To efekt akcji „Kocyki dla dzieci z Afryki”, którą przeprowadziła Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Izaaka Newtona w Przemyślu.

Do pomocy włączyły się także inne placówki: szkoły podstawowe nr 1, 5, 12, 14 i 16, szkoła muzyczna oraz Przedszkole nr 9 i Niepubliczne Przedszkole Językowe „Promyczek”.
Zebrane koce trafią do Kakooge[paywall] – wioski w Ugandzie, w której parafię założyli franciszkanie z Polski. Prowadzą tam trzy szkoły: podstawową, średnią i zawodową. Podstawówka, która nosi imię św. Judy, plasuje się wysoko w rankingu najlepszych szkół ugandyjskich. Uczy się w niej około 800 dzieci. Około 80 z nich to 4- i 5-latki. – Kocyki trafią przede wszystkim do nich, a nadwyżka zostanie przekazana ubogim dzieciom, które z powodu ogromnej biedy w ogóle do szkoły nie chodzą – mówi Anna Musiał, wychowawca w szkole im. Newtona. Jak wyjaśnia, w Afryce noce również bywają zimne. – W czasie pory deszczowej, która nastaje na równiku dwa razy do roku, dzieci często marzną nocami, przeziębiają się i łatwiej zapadają na choroby, takie jak malaria – opowiada.
Ogólnopolskim organizatorem akcji „Kocyki dla dzieci z Afryki” jest krakowska Fundacja InnovAid.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2015-06-09 09:08:08

    Ja pierniczę, to jest tak , jakby wysłać lodówkę dla eskimosa :-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości