Reklama

Dzięki tej inwestycji bedzie jaśniej i bezpieczniej. Przy okazji także taniej

Szczęśliwego finału doczekały się prace związane z budową ledowego oświetlenia drogowo-ulicznego na terenie Miasta i Gminy Bircza. Całość kosztowała dokładnie 1 mln 774 tys. 550,69 zł i została zrealizowana w ramach rządowego dofinansowania z programu Polski Ład.

To, co na przestrzeni ostatnich lat wydawało się niemal niemożliwe, stało się faktem. Na terenie miasta i gminy Bircza udało się sfinalizować zapowiadane wcześniej inwestycje oświetleniowe. Umowę z wykonawcą – spółką El-MAR z Lublińca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich ośmiu firm ubiegających się o to zadanie – poprzednie władze podpisały w lutym tego roku. Dzięki temu prace mogły ruszyć z miejsca. Inwestycja obejmowała: roboty przygotowawcze, ziemne, wykopy i układanie kabli energetycznych, wykonanie napowietrznych linii energetycznych, montaż słupów i opraw oświetleniowych, a także szaf sterowniczych i oświetleniowych oraz wykonanie przewiertów sterowniczych i innych koniecznych robót.

Nowoczesne, ledowe oświetlenie drogowo-uliczne zyskały: Kuźmina i Roztoka – przy DK28 i drodze wojewódzkiej nr 890, Nowa Wieś oraz Rudawka. Lampy pojawiły się też w okolicy przejścia dla pieszych przy ulicy Bieszczadzkiej w Birczy. Jak poinformował birczański samorząd, trwa proces zawierania umów z dostawcą energii elektrycznej. Dzięki realizacji przedsięwzięcia na drogach będzie jaśniej i bezpieczniej. Wykorzystanie lamp ECO ma także przynieść oszczędności dla budżetu gminy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/09/2024 18:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama