Szczęśliwego finału doczekały się prace związane z budową ledowego oświetlenia drogowo-ulicznego na terenie Miasta i Gminy Bircza. Całość kosztowała dokładnie 1 mln 774 tys. 550,69 zł i została zrealizowana w ramach rządowego dofinansowania z programu Polski Ład.
To, co na przestrzeni ostatnich lat wydawało się niemal niemożliwe, stało się faktem. Na terenie miasta i gminy Bircza udało się sfinalizować zapowiadane wcześniej inwestycje oświetleniowe. Umowę z wykonawcą – spółką El-MAR z Lublińca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród wszystkich ośmiu firm ubiegających się o to zadanie – poprzednie władze podpisały w lutym tego roku. Dzięki temu prace mogły ruszyć z miejsca. Inwestycja obejmowała: roboty przygotowawcze, ziemne, wykopy i układanie kabli energetycznych, wykonanie napowietrznych linii energetycznych, montaż słupów i opraw oświetleniowych, a także szaf sterowniczych i oświetleniowych oraz wykonanie przewiertów sterowniczych i innych koniecznych robót.
Nowoczesne, ledowe oświetlenie drogowo-uliczne zyskały: Kuźmina i Roztoka – przy DK28 i drodze wojewódzkiej nr 890, Nowa Wieś oraz Rudawka. Lampy pojawiły się też w okolicy przejścia dla pieszych przy ulicy Bieszczadzkiej w Birczy. Jak poinformował birczański samorząd, trwa proces zawierania umów z dostawcą energii elektrycznej. Dzięki realizacji przedsięwzięcia na drogach będzie jaśniej i bezpieczniej. Wykorzystanie lamp ECO ma także przynieść oszczędności dla budżetu gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze