Reklama

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie jarosławskim

20/10/2017 13:30

W uroczystym spotkaniu zorganizowanym w przeddzień święta oświaty wzięli udział przedstawiciele całego środowiska oświatowego powiatu jarosławskiego, od dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek, przez uczniów, po przedstawicieli rodziców i nauczycielskich związków zawodowych. Byli również zaproszeni goście: samorządowcy, reprezentanci parlamentarzystów oraz instytucji wspierających na co dzień jarosławską oświatę i wychowanie.

– Dobra szkoła musi być otwarta. Otwarta na otoczenie, otwarta na różnorodność potrzeb i możliwości uczniów, otwarta na środowisko lokalne, otwarta na rodziców i innych członków rodzin uczniów, otwarta na różne pomysły, metody, idee i nowe  formy współpracy  poza edukacyjnymi partnerami – mówił gospodarz uroczystości, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, życząc społecznościom szkolnym siły i mądrości w podejmowaniu nowych wyzwań.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej placówek prowadzonych przez powiat jarosławski odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Reklama

Święto było okazją do wręczenia nagród starosty jarosławskiego oraz ministra edukacji narodowej i podkarpackiego kuratora oświaty. Nagrodę ministra otrzymał Adam Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Joanna Hawryłko, nauczyciel Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Dorota Wierzbińska-Dubaj, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących oraz Janina Falkowska, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odebrały nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama