W uroczystym spotkaniu zorganizowanym w przeddzień święta oświaty wzięli udział przedstawiciele całego środowiska oświatowego powiatu jarosławskiego, od dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek, przez uczniów, po przedstawicieli rodziców i nauczycielskich związków zawodowych. Byli również zaproszeni goście: samorządowcy, reprezentanci parlamentarzystów oraz instytucji wspierających na co dzień jarosławską oświatę i wychowanie.
– Dobra szkoła musi być otwarta. Otwarta na otoczenie, otwarta na różnorodność potrzeb i możliwości uczniów, otwarta na środowisko lokalne, otwarta na rodziców i innych członków rodzin uczniów, otwarta na różne pomysły, metody, idee i nowe formy współpracy poza edukacyjnymi partnerami – mówił gospodarz uroczystości, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, życząc społecznościom szkolnym siły i mądrości w podejmowaniu nowych wyzwań.
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej placówek prowadzonych przez powiat jarosławski odbyły się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Święto było okazją do wręczenia nagród starosty jarosławskiego oraz ministra edukacji narodowej i podkarpackiego kuratora oświaty. Nagrodę ministra otrzymał Adam Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Joanna Hawryłko, nauczyciel Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Dorota Wierzbińska-Dubaj, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących oraz Janina Falkowska, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących odebrały nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze