Powstanie warszawskie to jedno z najważniejszych i zarazem najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego narodu. Przez 63 dni mieszkańcy Warszawy stawiali opór okupantowi, walcząc o godność, wolność i niepodległość. Wspominając tamte wydarzenia, wyjątkowym koncertem „Dziś idę walczyć mamo” przeworszczanie oddali hołd odwadze, poświęceniu i niezłomnemu duchowi powstańców.
Koncert poprzedziła msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, którą odprawili: ks. dr hab. Wacław Siwak – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu oraz ks. proboszcz miejscowej parafii – dr Jan Gołąb. Z patriotycznymi występami zaprezentowali się: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Bella Voce” pod kierownictwem Tadeusza Kałamarza, zespół „Animato” z Rozborza pod kierownictwem Anny Bieniasz-Markowicz, Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk z siedzibą w Świętoniowej, na czele z kapelmistrzem Mikołajem Bukowińskim oraz Orkiestra Dęta z Grodziska Dolnego z kapelmistrzem Tomaszem Piątkiem. – Muzyka, którą usłyszeliśmy, pozwoliła nam na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad przeszłością i docenić wolność, którą dzisiaj mamy. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za piękne prezentacje oraz tę niezwykłą ucztę dla zmysłów – przekazują organizatorzy, a my – jako patron medialny wydarzenia, dołączamy się do podziękowań.

Wśród zgromadzonej publiczności obecni byli: chor. Piotr Marek z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zastepca wójta gminy Przeworsk Teresa Wielgos wraz z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy Przeworsk, radni i sołtysi oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze