Reklama

„Dziś idę walczyć mamo”. Wyjątkowy koncert w Przeworsku

Powstanie warszawskie to jedno z najważniejszych i zarazem najtragiczniejszych wydarzeń w historii naszego narodu. Przez 63 dni mieszkańcy Warszawy stawiali opór okupantowi, walcząc o godność, wolność i niepodległość. Wspominając tamte wydarzenia, wyjątkowym koncertem „Dziś idę walczyć mamo” przeworszczanie oddali hołd odwadze, poświęceniu i niezłomnemu duchowi powstańców.

Koncert poprzedziła msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, którą odprawili: ks. dr hab. Wacław Siwak – wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu oraz ks. proboszcz miejscowej parafii – dr Jan Gołąb. Z patriotycznymi występami zaprezentowali się: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Bella Voce” pod kierownictwem Tadeusza Kałamarza, zespół „Animato” z Rozborza pod kierownictwem Anny Bieniasz-Markowicz, Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk z siedzibą w Świętoniowej, na czele z kapelmistrzem Mikołajem Bukowińskim oraz Orkiestra Dęta z Grodziska Dolnego z kapelmistrzem Tomaszem Piątkiem. – Muzyka, którą usłyszeliśmy, pozwoliła nam na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad przeszłością i docenić wolność, którą dzisiaj mamy. Dziękujemy wszystkim wykonawcom za piękne prezentacje oraz tę niezwykłą ucztę dla zmysłów – przekazują organizatorzy, a my – jako patron medialny wydarzenia, dołączamy się do podziękowań.

Reklama

Wśród zgromadzonej publiczności obecni byli: chor. Piotr Marek z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, zastepca wójta gminy Przeworsk Teresa Wielgos wraz z kierownikami jednostek organizacyjnych  gminy Przeworsk, radni i sołtysi oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/08/2024 16:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama