Po raz 15 funkcjonariusze Straży Granicznej szlifowali w Bieszczadach umiejętności jazdy na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych. Pogoda dopisała, a instruktorzy wycisnęli z uczestników i sprzętu prawdziwe maksimum.
W pięciodniowym szkoleniu wzięło udział 16 pracowników bieszczadzkich placówek SG (Wetlina, Ustrzyki Górne, Stuposiany) chroniących na co dzień zewnętrzną granicę UE. Strażnicy ćwiczyli nie tylko jazdę na nartach i skuterach ale doskonalili także szereg umiejętności przydatnych w ich specyficznej pracy. I tak funkcjonariusze nabywali umiejętności umożliwiające przetrwanie w trudnych górskich warunkach. Odbyły się także zajęcia z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Ponadto pogranicznicy wespół z ratownikami GOPR-u doskonalili umiejętność udzielania pierwszej pomocy w górach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze