Reklama

Ekstremalne szkolenie pograniczników w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

03/02/2020 12:21

Po raz 15 funkcjonariusze Straży Granicznej szlifowali w Bieszczadach umiejętności jazdy na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych. Pogoda dopisała, a instruktorzy wycisnęli z uczestników i sprzętu prawdziwe maksimum.

W pięciodniowym szkoleniu wzięło udział 16 pracowników bieszczadzkich placówek SG (Wetlina, Ustrzyki Górne, Stuposiany) chroniących na co dzień zewnętrzną granicę UE. Strażnicy ćwiczyli nie tylko jazdę na nartach i skuterach ale doskonalili także szereg umiejętności przydatnych w ich specyficznej pracy. I tak funkcjonariusze nabywali umiejętności umożliwiające przetrwanie w trudnych górskich warunkach. Odbyły się także zajęcia z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Ponadto pogranicznicy wespół z ratownikami GOPR-u doskonalili umiejętność udzielania pierwszej pomocy w górach.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama