Firma Blinkee informuje, że od rozpoczęcia sezonu 2020 przemyślanie wypożyczyli elektryczne hulajnogi prawie 12 tysięcy razy, co przełożyło się na 5,2 ton dwutlenku węgla mniej w naszej atmosferze!
Przemyślanie chętnie i często korzystali z elektrycznych hulajnóg w codziennych przejazdach do pracy, sklepów, urzędów czy na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, zwłaszcza w czasie pandemii.
Dlatego bez obaw – halajnogi nie opuszczają nas na stałe. Nieśmiałe początki zimy to zmierzch ich sezonu. Jednoślady mają czas na sen zimowy, podczas którego przejdą doroczne przeglądy, naprawy i uzupełnienie taborów blinkee.
Powrót hulajnóg zaplanowano na marzec 2021 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie straszcie ludzi że nawet hulajnogi tu się nie opłacają....
Ha ha ha ... a prąd do naładowania akumulatorów hulajnog to skąd się bierze, skoro energetyka w kraju oparta jest na węglu ... który produkuje CO2?
No jak to skąd. Przecież jest na Zasaniu stacja ładowania 10 hulajnog na raz oparta o OZE, ehhh sceptycy.
No i co z tego? Czy to oznacza, ze kierunek jest zły i że technologia nie powinna się rozwijać w stronę elektryfikacji transportu? Poza tym nawet jeśli energia jest w Polsce z węgla to i tak jest to korzystne dla środowiska. Kominy elektrowni weglowych są wyposażone w tzw filtry cyklonowe, ktore wylapują pyły.
Trzeba się rozwijać, ale niestety rozwój elektryfikacji stworzył kolejny problem, o którym mało się mówi. Wzrost liczby niebezpiecznych odpadów, baterii i akumulatorów, które nie jest tak łatwo poddać recyklingowi. Piszą o tym m.in. na stronie electromobilitypoland.pl. Człowiek współczesny niby taki mądry, wykształcony, innowacyjny, ale nadal głupi bo co stworzy to zaraz musi szukać pomysłu jak poradzić sobie ze skutkami swoich decyzji.
mam wiele zdjęć porzuconych na wąskich chodnikach ,leżących w poprzek ,tych pojazdów .Niedziela rano ,widok sprzed katedry dwie hulajnogi leżące na środku ulicy ,przeniosłem na chodnik przed kościół .kierowcy wkrótce będą chcieli dojechać do kościoła z rodzinami .Takich obrazków mam dziesiątki .....
Każdy z takich incydentów można śmiało zgłaszać strazy miejskiej w Przemyślu :) Natomiast użytkownicy za takie parkowanie są skutecznie upominani i rozliczani.
Nie straszcie ludzi że nawet hulajnogi tu się nie opłacają....
CO2 gaz życia.
Ha ha ha ... a prąd do naładowania akumulatorów hulajnog to skąd się bierze, skoro energetyka w kraju oparta jest na węglu ... który produkuje CO2?