Wielu rolników czy hodowców nie stać na odpowiednie zabezpieczenie swojego gospodarstwa przed dzikimi zwierzętami. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wychodzi im na przeciw, rozdając elektryczne ogrodzenia dla gospodarstw rolnych zagrożonych atakami wilków i niedźwiedzi. Być może akurat te zwierzęta nie są najczęstszym źródłem zmartwień rolników na Podkarpaciu, jednakże w niektórych rejonach stanowią istotne zagrożenie i taka pomoc z pewnością się przyda.
W kwietniu tego roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie otrzymała od Fundacji WWF Polska cztery kompletne ogrodzenia elektryczne do ochrony stad zwierząt gospodarskich przed atakami wilków. W maju wszystkie 4 zestawy zostały bezpłatnie przekazane hodowcom, wytypowanym przez RDOŚ w Rzeszowie.[paywall]
Jak informuje rzecznik RDOŚ w Rzeszowie Magdalena Grabowska, beneficjenci programu typowani są na podstawie tego, gdzie notuje się najczęstsze ataki wilków, a zakup ogrodzeń elektrycznych przez rolników stanowiłby duże obciążenie finansowe.
W tym roku zestawy trafiły między innymi do rolników z Wojtkowej i Wańkowej. Na razie cztery, ale do końca roku rozdanych zostanie jeszcze 6. Akcja trwa od 5 lat. W tym czasie RDOŚ przekazał użytkownikom gospodarstw rolnych łącznie 71 elektrycznych pastuchów oraz cztery zestawy ogrodzeń z siatki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I znów tzw przeklęta " poprawność polityczna" obowiązująca w Eurokołchozie i co za tym idzie - u nas. Bo gdyby to tak rolnik w Polsce mógł legalnie posiadać broń i legalnie z niej korzystać w sytuacjach zagrożenie jego lub dobytku , to niepotrzebne byłyby żadne elektryczne zabezpieczenia .
I znów tzw przeklęta " poprawność polityczna" obowiązująca w Eurokołchozie i co za tym idzie - u nas. Bo gdyby to tak rolnik w Polsce mógł legalnie posiadać broń i legalnie z niej korzystać w sytuacjach zagrożenie jego lub dobytku , to niepotrzebne byłyby żadne elektryczne zabezpieczenia .