Reklama

Elżbieta Starosławska honorową obywatelką miasta

28/06/2015 17:09

– Urodziłam się w Jarosławiu i wszyscy wiedzą, że jestem stąd. Jestem dumna, że dorastałam w jednym z najbardziej urokliwych miast Polski. Moi przyjaciele w pełni podzielają to zdanie. Podobnie jak ja twierdzą, że mieszkają tu wspaniali ludzie. Zapewniam o swojej gotowości niesienia pomocy w obszarze medycznym. Zapraszamy do naszego szpitala, ale tylko na profilaktykę! – powiedziała Elżbieta Starosławska po uroczystości nadania Aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia.

– Ta uroczystość jest pięknie zorganizowana. Rozpoczęliśmy ją mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, gdzie jako dziecko uczestniczyłam między innymi w misterium wielkanocnym, podczas którego odgrywałam postać Matki Boskiej. Dzisiaj te wspomnienia wracają, jest ich bardzo dużo – wracała wspomnieniami do dawnych czasów profesor Elżbieta Starosławska.

Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia był ważnym punktem obchodów 25-lecia Samorządu Terytorialnego, połączonych z uroczystością z okazji Dnia Patrona Miasta – bł. o. Michała Czartoryskiego. Jubileusz odbył się 18 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. 

Reklama

Nie obyło się bez podsumowań okresu minionych 25 lat działań samorządu terytorialnego. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich przygotowali z tej okazji program artystyczny, w którym przybliżyli życie błogosławionego Michała Czartoryskiego jako „wzorca ofiary i męstwa”.  Publiczność była pod wrażeniem spektaklu w wykonaniu Teatru Cienie. Czas umilały również zgromadzonym solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. 


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości