– Urodziłam się w Jarosławiu i wszyscy wiedzą, że jestem stąd. Jestem dumna, że dorastałam w jednym z najbardziej urokliwych miast Polski. Moi przyjaciele w pełni podzielają to zdanie. Podobnie jak ja twierdzą, że mieszkają tu wspaniali ludzie. Zapewniam o swojej gotowości niesienia pomocy w obszarze medycznym. Zapraszamy do naszego szpitala, ale tylko na profilaktykę! – powiedziała Elżbieta Starosławska po uroczystości nadania Aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia.
– Ta uroczystość jest pięknie zorganizowana. Rozpoczęliśmy ją mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, gdzie jako dziecko uczestniczyłam między innymi w misterium wielkanocnym, podczas którego odgrywałam postać Matki Boskiej. Dzisiaj te wspomnienia wracają, jest ich bardzo dużo – wracała wspomnieniami do dawnych czasów profesor Elżbieta Starosławska.
Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia był ważnym punktem obchodów 25-lecia Samorządu Terytorialnego, połączonych z uroczystością z okazji Dnia Patrona Miasta – bł. o. Michała Czartoryskiego. Jubileusz odbył się 18 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.
Nie obyło się bez podsumowań okresu minionych 25 lat działań samorządu terytorialnego. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich przygotowali z tej okazji program artystyczny, w którym przybliżyli życie błogosławionego Michała Czartoryskiego jako „wzorca ofiary i męstwa”. Publiczność była pod wrażeniem spektaklu w wykonaniu Teatru Cienie. Czas umilały również zgromadzonym solistki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze