Cudzoziemcy podrabiają stemple po to, aby w ten sposób uwiarygodnić swoje terminowe opuszczanie strefy Schengen. Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 292 przypadków fałszywych stempli kontroli granicznej.
Zatrzymanych zostało 3 cudzoziemców przez funkcionariuszy Bieszcadzkiego Odziału Straży Granicznej, którzy w swoich paszportach mieli fałszywe stemple kontroli granicznej.
Wczoraj funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej zatrzymali 38 – letniego Ukraińca u którego ujawnioon dwa podrobione stemple, które miały potwierdzać, że Ukrainiec dwukrotnie był odprawiany na lotniczym przejściu granicznym Warszawa – Okęcie. Ukrainiec w tych dniach nie przekraczał granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.
Parę godzin później funkcjonariusze SG z Koczowej ujawnili kolejne fałszywe stemple, litewskiej kontroli granicznej. Paszport należał do 37 – letniego obywatela Ukrainy.
Ostatnią zatrzymaną osobą przez fukcionariuszy Straży Granicznej w Medyce była 48 – letnia Ukrainka, u której w paszporcie znajdowały się dwa podrobione stemple: jeden węgierskiej, a drugi litewskiej kontroli granicznej. Kobieta również nie była odprawiana, ani przez litewskie ani przez węgierskie służby graniczne.
Wszystkich cudzoziemców zatrzymano w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 270 kk tj. fałszerstwo dokumentów. Postępowania karne wobec zatrzymanych osób prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu i Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze