Reklama

Fałszywe stemple kontroli granicznej!

13/07/2015 17:25

Cudzoziemcy podrabiają stemple po to, aby w ten sposób uwiarygodnić swoje terminowe opuszczanie strefy Schengen. Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 292 przypadków fałszywych stempli kontroli granicznej.

Zatrzymanych zostało  3  cudzoziemców przez funkcionariuszy Bieszcadzkiego Odziału Straży Granicznej, którzy w swoich paszportach mieli fałszywe stemple kontroli granicznej.

Wczoraj funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej zatrzymali 38 – letniego Ukraińca u którego ujawnioon  dwa podrobione stemple, które miały potwierdzać, że Ukrainiec dwukrotnie był odprawiany na lotniczym przejściu granicznym Warszawa – Okęcie. Ukrainiec w tych dniach nie przekraczał granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.

Parę godzin później funkcjonariusze SG z Koczowej ujawnili kolejne fałszywe stemple, litewskiej kontroli granicznej. Paszport należał do 37 – letniego obywatela Ukrainy. 

Reklama

Ostatnią zatrzymaną osobą przez fukcionariuszy Straży Granicznej w Medyce była 48 – letnia Ukrainka, u której w paszporcie znajdowały się dwa podrobione stemple: jeden węgierskiej, a drugi litewskiej kontroli granicznej. Kobieta również nie była odprawiana, ani przez litewskie ani przez węgierskie służby graniczne.

Wszystkich cudzoziemców zatrzymano w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 270 kk tj. fałszerstwo dokumentów. Postępowania karne wobec zatrzymanych osób prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu i Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.


MM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama