Reklama

Fatalne warunki na drogach [WIDEO]


Zasypało. Całonocne opady śniegu sparaliżowały drogi w naszym regionie. Ale jest środek zimy, więc zasypać mogło, a nawet powinno, choć wielu z nas mogło się od tego odzwyczaić. Służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg pracują pełną parą.


Poranna podróż z Przemyśla do Jarosławia, czyli dystans mniej więcej 35 km, trwała około godziny. Dwa razy dłużej niż standardowo. Choć to droga krajowa, więc jedna z pierwszych, jaka powinna być jak najszybciej przywrócona do normalności.

Spore problemy pojawiły się w miastach naszego regionu. Na głównych ulicach pojawiło się błoto pośniegowe, a zaparkowanie samochodu graniczyło z cudem. Cóż... Takie są uroki zimy...

– Po całonocnych intensywnych opadach wszystkie ekipy miejskie pracują, aby warunki na drogach i chodnikach jak najszybciej były jak najlepsze. Nikt nie zaspał, nikogo zima nie zaskoczyła. Wszystkie dostępne ekipy całą noc pracowały, aby drogi były przejezdne. Pamiętajmy, że drogi odśnieżane są zgodnie z tak zwaną kategorią odśnieżania i główne drogi mają priorytet przed bocznymi dojazdowymi drogami. W ciągu kilku godzin (przy braku opadu) powinniśmy sobie poradzić z doprowadzeniem dróg i chodników do stanu dobrego i będziemy przygotowywać się do kolejnego zapowiadanego wieczorem opadu! Prosimy o trochę wyrozumiałości i zrozumienie, że jeden przejazd odśnieżarki nie spowoduje że droga zrobi się czarna, zwłaszcza podczas ciągłych opadów

Reklama

– zaapelował prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/01/2026 10:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama