Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbył się festiwal bajki, którego główną organizatorką jest Monika Lach.
W tym roku impreza, której integralną częścią jest konkurs plastyczny dla przedszkoli, odbyła się pod hasłem „Mój czas wolny”. Na III Festiwal Bajki przybyły delegacje z 11 przedszkoli, w sumie prawie 150 dzieci. Zebranych serdecznie przywitał dyrektor szkoły Maciej Kozłowski. Potem mogli obejrzeć m.in. występ uczniów klasy II a zatytułowany Cyrk wita was, klasy V a, która zaprezentowała Bajkę o smutnej księżniczce Petroneli oraz grupy ze szkolnej świetlicy, która w programie pt. Laleczka z saskiej porcelany nie tylko tańczyła, ale i śpiewała. Wydarzenie uświetnili mili goście: poetka Maria Żemełko, która podzieliła się z dziećmi swoją twórczością oraz tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z”.
Ważnym punktem imprezy było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. 1. miejsce zajęła Aleksandra Mazur (Przedszkole „Słoneczna Kraina”), 2. Jagoda Sałdan (Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Prałkowcach), 3. Lena Gaweł (Przedszkole Miejskie nr 3), 4. Maciej Chrobak (Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek). Wyróżnienia trafiły do rąk: Oli Żurawskiej, Natalii Dańko, Igi Wikarskiej, Dominiki Gierowskiej, Klaudii Międlar, Dominiki Łabiak, Szymona Kułka, Zofii Wiatrowskiej, Błażeja Szybiaka, Martyny Majewskiej, Julii Gil, Jagody Trojniarz, Karola Sarny, Natalii Świeży, Pauliny Świerk, Amelii Makary i Norberta Matrejka. Przez dwa dni, 28 i 29 marca br., w pasażu Galerii Sanowa trwała wystawa prac wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych przedszkolaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze