Przemyski Oddział Związku Ukraińców w Polsce – jako partner Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka – już po raz 5. zaprasza na Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa człowieka w filmie.
Podczas 3 dni w Domu Ukraińskim w Przemyślu obejrzymy kilkanaście dokumentów podzielonych na 3 bloki. Odbędą się także dwa ważne spotkania poświęcone tematyce praw człowieka, społeczeństwu obywatelskiemu i współczesnym wyzwaniom.
Wydarzenie rusza 4 listopada, o godzinie 18. Tego dnia o g. 19.45 odbędzie się dyskusja: „Co się dzieje na granicy? Kryzys humanitarny na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej”. W piątek, 5 listopada, filmy będziemy oglądać od g. 18, a ostatni seans zacznie się o g. 22.
W sobotę pierwszy dokument zostanie wyświetlony o g. 15.30, a o g. 19.45 odbędzie się dyskusja „Praworządność. W którym miejscu jesteśmy?”. Tego dnia filmy oglądać będziemy najdłużej, bowiem ostatni „Zatrute serce” ruszy o g. 22.40.
Festiwal w Przemyślu odbywa się dzięki wsparciu finansowemu prezydenta miasta. Organizatorami są Przemyski Oddział Związku Ukraińców w Polsce z partnerami: Wspólnie na 100, Miejsce Kawa i Zabawa, DKF Filmiarnia, Ceramiczny Lis, Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę Katarsis, Towarzystwo Ulepszania Miasta.
CZWARTEK 4.11.2021
18:00 „Co będziemy robić jutro” 8’, 2020, Białoruś, reż. Maksim Szwed
18: 15 „Czysta sztuka”, 51’, 2019, Polska, reż. Maksim Szwed
19:10 „Jak mogę Ci pomóc?”, 10’, 2020, Białoruś, reż. Jekaterina Markawiec
19:25 „Jeszcze będzie normalnie”, 10’, 2020, Białoruś, reż. Andrej Kuciła
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze