Reklama

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej rusza lada dzień

Już od 15 do 22 lutego w Jarosławiu, po raz kolejny, odbędzie się wyjątkowe, muzyczne wydarzenie mające na celu upamiętnienie wybitnej pianistki związanej z tym miastem – Marii Turzańskiej. Jak co roku, zgromadzi wirtuozów muzyki poważnej światowego formatu.

Tegoroczny festiwal to aż cztery wspaniałe koncerty. Podczas wieczoru inauguracyjnego (sobota, 15 lutego, g. 18, sala koncertowa ZPSM) wystąpi Orkiestra Sinfonia Galicya pod batutą Piotra Tarcholika.

Kolejnym koncertem (czwartek, 20 lutego, g. 18, sala koncertowa ZPSM) będzie recital fortepianowy Hyo Lee – 18-letniego pianisty z Seulu.

W piątek, 21 lutego o g. 18, w Sali Lustrzanej CKiP, Candlelight Trio w składzie Julia Zarzecka, Wiktoria Ciemierkiewicz oraz Artur Chrobak, wprowadzą publiczność we wspaniały świat muzyki filmowej.

Reklama

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert „Arie i duety z oper i operetek”, w wykonaniu Renaty Johnson-Wojtowicz oraz Rafała Bartmińskiego (sobota, 22 lutego, g. 18, sala koncertowa ZPSM).

Koncerty poprowadzi niezastąpiony Bogusław Pawlak.

Bilety w cenie 30-50 zł są już do nabycia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/02/2025 09:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości