26 czerwca plener Gackiej Górki znowu tętnił życiem. Już po raz szósty zorganizowano tutaj Festyn Ekologiczny.
Dużym zainteresowaniem podczas festynu cieszył się Konkurs Sołectw, w którym zaprezentowało się 6 grup z poszczególnych miejscowości z terenu gminy Gać. Rywalizowali ze sobą w 6 konkurencjach: wykonanie kwietnika z materiałów recyklingowych, wiedza o środowisku i ekologii, rozsypanka hasłowa, najdłuższa obrana skórka jabłka, rozpoznanie 10 ziół i wiedza o sołectwie. Trofeum przechodnie – „Złote Widły” i czek na 500 zł – wywalczyło sołectwo Gać. Najmłodsi również uczestniczyli w zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja – dyrektora Szkoły Muzycznej „Yamaha” Mariusza Stącla. Dodatkową atrakcją był[paywall] pokaz układów tanecznych w wykonaniu dzieci, przygotowany pod czujnym okiem instruktorek ze Szkoły Tańca Towarzyskiego „System Dance” z Przeworska.

fot.UG Gać
„Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu lokalnych aktorów.

fot.UG Gać
Wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek nagradza najmłodszych artystów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze