Reklama

„Flirt” zawita nad San

Firma „Stadler” dostarczy PKP Intercity 12 ośmioczłonowych nowoczesnych pociągów pod wdzięczną nazwą „Flirt”, przeznaczonych do ruchu dalekobieżnego. Jeden z nich kursować będzie na trasie Przemyśl – Gdynia.

– Pociągi te gwarantują wysoki komfort podróży dla pasażerów. Będą mogły rozpędzić się do prędkości 160 kilometrów na godzinę, co pozwoli znacznie skrócić czas podróży – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk[paywall], dodając, że PKP Intercity realizuje ambitny program taborowy i że 4 mld zł z tego programu wydano na pojazdy, które produkowane są w Polsce.

Władze spółki PKP Intercity poinformowały, że nowe pociągi będą przeznaczone do realizacji międzywojewódzkich przewozów pasażerskich na terenie Polski, w kategorii Intercity. Plany zakładają skierowanie pojazdów na trasy Szczecin – Lublin, Szczecin – Kraków czy Kraków – Lublin. Pozwoli to na stworzenie jednolitego standardu przy wykorzystaniu obecnie posiadanego taboru na takich trasach, jak m.in. Gdynia – Łódź – Kraków – Przemyśl.

Reklama

Z Przemyśla do Pragi

Czeski prywatny przewoźnik kolejowy RegioJet chce uruchomić połączenie z Pragi do Mościsk. Miałoby wystartować 13 czerwca 2020 r. Czesi złożyli już wniosek dotyczący uruchomienia takich pociągów. Nocnych, bo wyjazd z Pragi zaplanowany został na g. 22.10, a z Mościsk na g. 21. W Polsce pociągi mają się zatrzymywać w: Czechowicach-Dziedzicach, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Przeworsku, Jarosławiu i Przemyślu. W składzie mają się znaleźć wagony sypialne. Trasa, zgodnie ze zgłoszeniem, ma liczyć 376 km na terenie Czech, 380 km w Polsce i 8 km na Ukrainie.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-08-24 20:56:51

    Choć lepiej byłoby podnieść prędkość szlakową Rzeszów - Przemyśl do 160 km/h i wydłużyć kursowanie Pendolino do Przemyśla 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-08-25 14:16:01

    Brak instalacji do odfekaliowania itd. itp bo PISoBOLSZEWICKIE złodzieje od 4 lat mają inne problemy na głowie.Pozdrowienia z LOT-u od Kuchcinskiego i senatora Koguta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kolejarz - niezalogowany 2019-08-25 15:34:00

    Przeszkodą obecnie jest przekroczona skrajnia spowodowana łukiem przy wjeździe pod Kamienny Most. Teoretycznie można by wjeżdżać na Główny "od tyłu" przez most w Hureczku na Sanie, z pominięciem stacji Przemyśl Zasanie w rozkładzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama