Firma „Stadler” dostarczy PKP Intercity 12 ośmioczłonowych nowoczesnych pociągów pod wdzięczną nazwą „Flirt”, przeznaczonych do ruchu dalekobieżnego. Jeden z nich kursować będzie na trasie Przemyśl – Gdynia.
– Pociągi te gwarantują wysoki komfort podróży dla pasażerów. Będą mogły rozpędzić się do prędkości 160 kilometrów na godzinę, co pozwoli znacznie skrócić czas podróży – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk[paywall], dodając, że PKP Intercity realizuje ambitny program taborowy i że 4 mld zł z tego programu wydano na pojazdy, które produkowane są w Polsce.
Władze spółki PKP Intercity poinformowały, że nowe pociągi będą przeznaczone do realizacji międzywojewódzkich przewozów pasażerskich na terenie Polski, w kategorii Intercity. Plany zakładają skierowanie pojazdów na trasy Szczecin – Lublin, Szczecin – Kraków czy Kraków – Lublin. Pozwoli to na stworzenie jednolitego standardu przy wykorzystaniu obecnie posiadanego taboru na takich trasach, jak m.in. Gdynia – Łódź – Kraków – Przemyśl.
Czeski prywatny przewoźnik kolejowy RegioJet chce uruchomić połączenie z Pragi do Mościsk. Miałoby wystartować 13 czerwca 2020 r. Czesi złożyli już wniosek dotyczący uruchomienia takich pociągów. Nocnych, bo wyjazd z Pragi zaplanowany został na g. 22.10, a z Mościsk na g. 21. W Polsce pociągi mają się zatrzymywać w: Czechowicach-Dziedzicach, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, Przeworsku, Jarosławiu i Przemyślu. W składzie mają się znaleźć wagony sypialne. Trasa, zgodnie ze zgłoszeniem, ma liczyć 376 km na terenie Czech, 380 km w Polsce i 8 km na Ukrainie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Choć lepiej byłoby podnieść prędkość szlakową Rzeszów - Przemyśl do 160 km/h i wydłużyć kursowanie Pendolino do Przemyśla
Brak instalacji do odfekaliowania itd. itp bo PISoBOLSZEWICKIE złodzieje od 4 lat mają inne problemy na głowie.Pozdrowienia z LOT-u od Kuchcinskiego i senatora Koguta
Przeszkodą obecnie jest przekroczona skrajnia spowodowana łukiem przy wjeździe pod Kamienny Most. Teoretycznie można by wjeżdżać na Główny "od tyłu" przez most w Hureczku na Sanie, z pominięciem stacji Przemyśl Zasanie w rozkładzie.
Taki "Flirt" jak na zdjęciu powinien już od minimum 5 lat jeździć na podkarpaciu. W Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej sprawdzają się wyśmienicie jako regionalne (20 sztuk). Obecnie Koleje Mazowieckie zamówiły 18 szt. pięcioczłonowych również do ruchu regionalnego/aglomeracyjnego.Na podkarpaciu zakup 2 sztuk pięcioczłonowych byłby wręcz idealnym rozwiązaniem do obsługi "Niedzwiadka" oraz "Rzeszowiana".W przypadku PKP Intercity sensowne jest "Flirtami" obsługiwanie wyłącznie połączeniach dziennych na krótkich trasach (takich jak np. Przemyśl – Kraków). Obsługa dłuższych tras oraz nocnych połączeń będzie już niestety katorgą dla pasażera, który do tej pory miał do dyspozycji wygodne i ciche wagony przedziałowe.Ciekawostka:Czeski RegioJet planuje uruchomienie połączenia realizowanego wyłącznie wagonami do leżenia relacji Praga – Ostrava – Czechowice Dziedzice – Kraków – Tarnów – Rzeszów – Przeworsk – Jarosław – Przemyśl – Mościska II. Przewoźnik chciałby udostępnić pasażerom od 400 do 600 miejsc, w zależności od zapotrzebowania.Szykuje się bardzo ciekawa konkurencja.https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/regiojet-chce-uruchomic-pociag-z-pragi-przez-krakow-do-moscisk-93199.htmlhttp://m.inforail.pl/regiojet-chce-jezdzic-z-pragi-do-moscisk-przez-krakow-rzeszow-i-przemysl_more_116987.html
Nie tylko Regoijet jest jeszcze Leoexpres
Mościska nie wchodzą w grę, Problem będzie granica i koleje ukraińskie no i szczegół BRAK PERONU W MOSCISKACH.. przy torze europejskim.....
Choć lepiej byłoby podnieść prędkość szlakową Rzeszów - Przemyśl do 160 km/h i wydłużyć kursowanie Pendolino do Przemyśla
Brak instalacji do odfekaliowania itd. itp bo PISoBOLSZEWICKIE złodzieje od 4 lat mają inne problemy na głowie.Pozdrowienia z LOT-u od Kuchcinskiego i senatora Koguta
Przeszkodą obecnie jest przekroczona skrajnia spowodowana łukiem przy wjeździe pod Kamienny Most. Teoretycznie można by wjeżdżać na Główny "od tyłu" przez most w Hureczku na Sanie, z pominięciem stacji Przemyśl Zasanie w rozkładzie.