Reklama

Gimnazjaliści uczcili swoich patronów [ZDJĘCIA]

27/09/2016 15:00

W chłodny, deszczowy poniedziałek uczniowie z Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 roku w Narolu oddali hołd swoim patronom. 77 lat temu na terenie ziemi narolskiej doszło do krwawych walk pomiędzy wojskami polskimi i niemieckimi.

Uroczystości rozpoczęła msza święta, po której zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz uczniowie przeszli przed pomnik upamiętniający bitwę pod Narolem.

Po odśpiewaniu hymnu Krzysztof Świętojański odczytał apel poległych, a ksiądz proboszcz parafii w Lipsku Julian Leńczuk odmówił modlitwę za bohaterów września. Delegacje złożyły kwiaty i wieńce przed pomnikiem poległych żołnierzy.

Na zakończenie wszyscy zebrani przeszli do budynku gimnazjum, gdzie młodzież prezentowała występy artystyczne.
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości