Władze gminy Chłopice stworzyły spójny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami.
Projekt ma kilka celów. Główny to opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Poza tym ma on pomóc w zmniejszeniu ich liczby, zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom gminy oraz edukować ich w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt, odpowiedzialnej opieki, konieczności sterylizacji i kastracji psów i kotów, adopcji oraz zakazu wolnego handlu zwierzętami domowymi.
Określone w projekcie cele będą realizować wspólnie: referat rozwoju gospodarczego gminy Chłopice oraz Gminny Zarząd Gospodarką Komunalną w Chłopicach. Bezdomne zwierzęta umieszczane będą w schronisku dla zwierząt, a ich przewiezieniem zajmie się firma techniczno-weterynaryjna „Arka-vet” z Przemyśla, która przy ulicy Sybiraków prowadzi ośrodek adopcyjny dla zwierząt. Będzie on także poszukiwać właścicieli dla bezdomnych zwierząt, które mogą zostać przekazane do adopcji po odbyciu 14-dniowej kwarantanny i przeprowadzeniu zabiegów lekarsko-weterynaryjnych. Gmina zapewniać będzie natomiast całodobową opiekę weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych i ponosić koszty opieki weterynaryjnej.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo dobry pomysł,strach przed luzem puszczonymi psami jest ogromny,a tak i pies ma schronienie i ludzie mniej są narażeni na atak.
Bardzo dobry pomysł,strach przed luzem puszczonymi psami jest ogromny,a tak i pies ma schronienie i ludzie mniej są narażeni na atak.