Do 3 tysięcy złotych dotacji na wymianę kotła grzewczego mogą uzyskać mieszkańcy gminy Żurawica. Stosowną uchwałę podjęli radni na ostatniej sesji.
Dotacje będą przyznawane na wymianę węglowego pieca centralnego ogrzewania na gazowy lub elektryczny. Uzyskać można 50 procent poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 3 tys. zł. Dofinansowanie obejmie także 50 proc. wydatków związanych z instalacją kotła (maksymalnie 2 tys. zł).
O pieniądze mogą ubiegać się tylko[paywall] osoby fizyczne. Oznacza to, że pod adresem, gdzie nastąpi wymiana, nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Nowy ekologiczny piec musi być jedynym źródłem ogrzewania w budynku. Wszystkie pozostałe piece muszą zostać usunięte. Wyjątkiem są: kominki, grzewcze kotły ozdobne opalane drewnem o walorach przede wszystkim dekoracyjnych; piece ceramiczne (kaflowe) wykorzystywane jako urządzenia akumulacyjne przy ogrzewaniu elektrycznym oraz źródła ciepła objęte ochroną zgodnie z przepisami o ochronie zabytków.
Dofinansowaniem objęte są tylko urządzenia, które są fabrycznie nowe, a także spełniają wszelkie określone prawem normy jakości.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co z fotowoltaikami ? Pozbierali po 300 zł od numeru ! Rozbuj w biały dzień. Tak samo będzie i tym razem, trzeba będzie złożyć podanie z wpłatą minimalną ok 200 zł, a oni oddzwonią !
Zapomnij o tych 300 zl ! Tak nabierają ludzi! Nie ma zadnych pieniędzy na program czyste powietrze a te pseudo firmy naciagaja ludzi na zaliczki i na tym się konczy! Vide Radymno tam tez tak zrobili!
Ludzie. Przecież jeszcze nikt nikomu nic za darmo nie dał. Musi w tym mieć interes. Jesli dadzą to i tak z waszej kieszeni.
Swizdu gwizdu, świzdu gwizdu no i 300 poszło w p..... tak jak teraz świzdu gwizdu no i 200 pójdzie w p....
Masz racje mieszkaniec raz dałem się nabrać drugi raz nie dam.
A jaka to dotacja ile tego jest 200 zł 300 zł a wymogi jak by milion przyznawali niech się wypchają .A jak przyjdą na kontrole proponuje spuścić z łańcucha burka i tyle. Przy takich nędznych zarobkach na tym terenie to trzeba palic czym się da.
A co z fotowoltaikami ? Pozbierali po 300 zł od numeru ! Rozbuj w biały dzień. Tak samo będzie i tym razem, trzeba będzie złożyć podanie z wpłatą minimalną ok 200 zł, a oni oddzwonią !
Zapomnij o tych 300 zl ! Tak nabierają ludzi! Nie ma zadnych pieniędzy na program czyste powietrze a te pseudo firmy naciagaja ludzi na zaliczki i na tym się konczy! Vide Radymno tam tez tak zrobili!
Ludzie. Przecież jeszcze nikt nikomu nic za darmo nie dał. Musi w tym mieć interes. Jesli dadzą to i tak z waszej kieszeni.