Drugie, bardzo zaszczytne miejsce, zdobyła Gniewczyna Łańcucka w konkursie „Piękna Wieś Podkarpacka 2018”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. To już trzecie tak wysoko ocenione sołectwo w gminie Tryńcza.
Konkurs jest integralną częścią Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi i ma stanowić impuls do kreowania aktywności gospodarczej sołectw, dbałości o przestrzeń wsi i środowisko naturalne. Reprezentujące gminę Tryńcza w tegorocznej edycji konkursu sołectwo Gniewczyna Łańcucka przeszło dwa etapy konkursowe. 21 września w Gniewczynie gościła delegacja komisji konkursowej, oceniając porządki panujące we wsi, zwłaszcza wspomniane kształtowanie ładu przestrzennego, dbałość o środowisko naturalne, ale także estetykę miejscowości oraz aktywność jej społeczności[paywall] .
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena, podczas targów produktów i żywności wysokiej jakości EKOGALA. W jej trakcie okazało się, że Gniewczyna Łańcucka została wybrana drugą najpiękniejszą wsią na Podkarpaciu w roku 2018. Nagrodę w imieniu sołectwa odebrała delegacja z gminy Tryńcza, na czele z sołtysem wsi Romanem Kozyrą oraz wójtem gminy Ryszardem Jędruchem. Warto też odnotować, że to nie pierwsze takie wyróżnienie dla sołectwa z gminy Tryńcza. Sołectwo Tryńcza zostało wybrane najpiękniejszą wsią Podkarpacia w ubiegłym roku, zaś dwa lata wcześniej, w 2016 r., sołectwo Jagiełła zajęło w tym konkursie II miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1511076,1,gniewczyna-jak-jedwabne.read
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1511076,1,gniewczyna-jak-jedwabne.read