Reklama

Godzina „W” w gminie Przeworsk. W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego

Wzorem lat ubiegłych, 1 sierpnia 2020 r., w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, mieszkańcy gminy na czele z wójtem Gminy Przeworsk Danielem Krawcem oddali hołd tym, którzy w 1944 roku stanęli do walki o wolną Warszawę i niepodległą Polskę.

Uroczystości upamiętniające sierpniowy zryw rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu, której[paywall] przewodniczył ks. proboszcz dr Jan Gołąb. W trakcie Eucharystii poruszające kazanie wygłosił ks. prał. dr hab Waldemar Janiga.

Dalsza cześć wydarzenia odbyła się na placu kościelnym, gdzie wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Państwowy. Następnie odbył się uroczysty Apel Poległych z udziałem  przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirocinie, Rozborzu, harcerzy Przeworskiego Szczepu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz mieszkańców, który odczytał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku  dr Łukasz Mróz.

Reklama

Punktualnie o g. 17, w godzinę ,,W”, w której 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie, rozległ się dźwięk syren, zapadła minuta ciszy upamiętniająca walczących.

Po tej doniosłej chwili gospodarz gminy Daniel Krawiec wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił rolę heroicznej walki Powstańców Warszawskich oraz podziękował wszystkim obecnym za przybycie i pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Benek - niezalogowany 2020-08-03 23:48:59

    Polska i tak została by sprzedana Stalinowi pod komunizm nawet gdy by powstanie doprowadziło do zakończenia wojny 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama