W niedzielę, 3 grudnia, przeworską halę sportową im. Tadeusza Ruta wypełniały dźwięki świątecznych melodii oraz śmiechy i piski rozbrykanych dzieciaków. Po raz pierwszy w Przeworsku tak hucznie witano świętego Mikołaja, a włodarze miasta zafundowali najmłodszym mieszkańcom wieczór pełen atrakcji.
Ci, którzy odwiedzili w niedzielę przeworski MOSiR, nie mogli narzekać na nudę. Nie dość, że sypnęło śniegiem i od razu zrobiło się świątecznie, to jeszcze organizatorzy imprezy mikołajkowej stanęli na wysokości zadania i przygotowali bogatą ofertę rozrywek.
Każde dziecko do woli mogło korzystać z dmuchanego placu zabaw i kolejka do czterech rozłożonych na parkiecie hali „dmuchańców” przez całe popołudnie nie malała. Nie zabrakło też gier, zabaw i konkursów z nagrodami, prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Zabawę urozmaicił występ, działającej przy bazylice pw. Ducha Świętego, scholi młodzieżowej.
W imprezę zaangażowały się ponadto lokalne instytucje, m.in. Przedszkole Miejskie nr 3 w Przeworsku, przeworski oddział PCK oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Ich przedstawiciele malowali dziecięce buźki, animowali zabawy ruchowe, wspomagali artystyczne wysiłki małych przeworszczan, a przede wszystkim wespół z dziećmi przygotowywali świąteczne ozdoby, którymi dekorowano choinkę dla świętego Mikołaja.
Zwieńczeniem imprezy było oczywiście przybycie brodatego gościa, na które żywiołowo zareagowały zgromadzone w hali maluchy. Mikołaj dla każdego miał żart albo dobre słowo, przede wszystkim zaś paczkę łakoci i nikt w ten szczególny wieczór nie opuszczał przeworskiego MOSiR-u z pustymi rękoma.
Wesołej imprezie towarzyszyła szczytna inicjatywa. Przy okazji wizyty Mikołaja PCK Oddział Rejonowy w Przeworsku oraz SPZOZ w Przeworsku zorganizowały zbiórkę pieniędzy dla Michalinki Kułakowskiej, czteromiesięcznej mieszkanki Przeworska cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze