Reklama

"Górale" zagrają dla chorego serduszka Dawida z Gorzyc

15/01/2016 09:45

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się III edycja meczu charytatywnego organizowanego przez Góral Tryńcza. Tym razem sportowcy zagrają dla 5-letniego Dawida.

Górale z II ligi futsalu zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg, grającą w II lidze piłki nożnej.
W trakcie meczu zostanie przeprowadzona  zbiórka, z której dochód będzie przeznaczony dla 5-letniego Dawida z Gorzyc, czekającego na przeszczep serca i płuc.

W piątym tygodniu życia Dawida stwierdzono kardiomiopatię przerostowo-gąbczastą - chorobę mięśnia sercowego. Jedynym ratunkiem dla dziecka jest przeszczep płuc i serca, na który w Polsce nie ma szans. Jedynym ratunkiem jest przeszczep możliwy w Klinice Medizinische Hochschule w Hannoverze. Obecnie Dawid przechodzi szereg badań i czeka na dawcę.

Reklama

Mecz zostanie rozegrany 17 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Tryńczy, o g. 18.00. Dodatkowo odbędzie się licytacja i kiermasz książek. Wystąpi również grupa mażoretek „Finezja”.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama