Piłkarze JKS 1909 wygrali rozgrywany w hali MOSiR w Jarosławiu XX Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. W finale imprezy podopieczni trenera Grzegorza Łuczyka pokonali 4:1 Resovię. Kolejne miejsca przypadły innym naszym III-ligowcom – Wólczance Stal Systems Wólka Pełkińska i Sokołowi Sieniawa.
Jubileuszowy memoriał Mariana Lotycza, długoletniego działacza i prezesa sekcji piłki nożnej jarosławskiego klubu, był wyjątkowy pod wieloma względami. Do udziału w nim organizatorzy (JKS 1909 Jarosław i UM Jarosławia) zaprosili aż siedem drużyn, w tym Wisłę Sandomierz z byłym reprezentantem Polski Mariuszem Kukiełką w składzie oraz I-ligowy GKS Katowice. Katowiczanie stawili się wprawdzie w Jarosławiu w rezerwowym składzie, ale wspierani byli przez sporą grupę swoich sympatyków. Miłym akcentem było zaproszenie drużyny grającej pod roboczą nazwą JKS Jarosław’90, a złożonej z piłkarzy występujących na boisku przed kilkunastu laty. Nie zabrakło w niej wiodących postaci ekipy z lat 90. XX wieku: Dariusza Pietryny, Ryszarda Kulpy, Marka Strawy, Krzysztofa Romanowa czy Roberta Żelaznego, a także wychowanka jarosławskiego klubu, a zarazem byłego kapitana Cracovii, Arkadiusza Barana. W Jarosławiu nie mogło zabraknąć również Stali Sanok, która obecnie nie występuje w rozgrywkach ligowych, ale której byli piłkarze, mając przyzwolenie swoich obecnych klubów, przywdziali barwy swojego macierzystego zespołu.Po oficjalnym otwarciu turnieju, którego dokonał burmistrz Waldemar Paluch, drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji. Ta była bardzo zacięta, ale zarazem prowadzona w duchu fair play. Z grupy A do półfinałów awansowali gospodarze oraz Wólczanka, która w meczu decydującym o awansie nadspodziewanie łatwo poradziła sobie z Wisłą. W grupie B sprawę awansu do następnej rundy dość szybko rozstrzygnęli piłkarze Resovii i Sokoła (w bezpośrednim meczu lepsi okazali się rzeszowianie). W półfinałach obrońcy trofeum uporali się bez większych problemów z Wólczanką. Więcej emocji było w spotkaniu pomiędzy JKS-em a Sokołem. Na gola Marcina Sobola odpowiedział najskuteczniejszy strzelec turnieju Mateusz Jędryas (zdobył w sumie 9 goli). Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy pięknym strzałem w „okienko” przechylił w końcówce Mateusz Jurczak. Przegrani półfinaliści zaprezentowali strzelecki popis w meczu o III miejsce. Prowadzenie zmieniało się w nim jak w kalejdoskopie, a o losach pojedynku zdecydowały dopiero rzuty karne. W finale jarosławianie zrewanżowali się Resovii za porażkę w decydującym meczu ubiegłorocznego turnieju, wygrywając 4:1. Poza pucharem za pierwsze miejsce w ręce jarosławskich piłkarzy trafiły również nagrody dla najlepszego zawodnika (Marek Soczek) i bramkarza turnieju (Piotr Cisek).|
Wyniki: Grupa A: JKS 1909 – Wisła 4:2, bramki: Jurczak, Bańka, Tyrawski, Fedor – Hul, Ziółek; Wólczanka Stal Systems – Stal S. 5:0, bramki: Pietluch 2, Misiło, Bober, Lech; Wisła – Stal 1:0, bramka: Hul; JKS 1909 – Wólczanka 2:1, bramki: Bańka, Jurczak – Lech; Wólczanka – Wisła 6:2, bramki: Lech 3, Kocur 2, A. Poprawa – Michalski 2; JKS 1909 – Stal 3:3, bramki: Soczek 2, Tyrawski – Januszczak 2, Krzanowski. Kolejność: 1. JKS 1909 Jarosław, 2. Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska, 3. Wisła Sandomierz, 4. Stal Sanok. Reklama
Grupa B: Resovia – GKS K. 2:0, bramki: Rop, Sadecki; Sokół – JKS’90 4:3, bramki: Jędryas 2, M. Padiasek, Bigas – Mikłasz, Syty, Żelazny; Resovia – JKS’90 3:0, bramki: Strawa (samobójcza), Ciećko, Wilk; Sokół – GKS 7:2, bramki: Jędryas 3, Flis, Sywyj, Hass, M. Padiasek – Kramarczyk, Stanik; Resovia – Sokół 5:3, bramki: Rop 2, Ciećko, Fedan, Dziedzic – Jędryas 2, Dziekan; GKS – JKS’90 4:1, bramki: Kramarczyk 3, Guzy – Żelazny. Kolejność: 1. Resovia Rzeszów, 2. Sokół Sieniawa, 3. GKS Katowice, 4. JKS’90 Jarosław. Reklama
Półfinały: JKS 1909 – Sokół 2:1, bramki: Sobol, Jurczak – Jędryas; Resovia – Wólczanka Stal Systems 3:1, bramki: Fedan, Rop, Wilk – Pietluch. Mecz o 3. miejsce: Wólczanka Stal Systems – Sokół 5:5, bramki: Lech 3, B. Poprawa, Pietluch – Pigan 2, Hass, Sywyj, Jędryas; rzuty karne: 3:2. Finał: JKS 1909 – Resovia 4:1, bramki: Soczek 2, Tyrawski, Bańka – Rop. |
JKS rozpoczął przygotowania
W czwartek, 8 stycznia br., III-ligowi piłkarze Jarosławskiego Klubu Sportowego rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęciach – pod okiem trenera Grzegorza Łuczyka – odbytych na własnym stadionie stawiło się 16 zawodników. Z powodów osobistych zabrakło w nich Bartłomieja Raby i Łukasza Tyrawskiego. W kadrze nie należy spodziewać się większych zmian. Z drużyną pożegnał się jedynie Mateusz Świst, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Zespół pierwszy sparing rozegra 4 lutego w Dachnowie z Tomasovią, po czym zmierzy się jeszcze z: Izolatorem Boguchwała (7 lutego), LKS Skołoszów (14 lutego), Wólczanką (21 lutego), Stalą Stalowa Wola (25 lutego), Karpatami Krosno (28 lutego) i Sawą Sonina (7 marca).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze