Koncert kapeli ludowej oraz Strażackiej Orkiestry Dętej, uroczysty apel z poświęceniem samochodu pożarniczego, poczęstunek dla uczestników oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – to wszystko działo się w niedzielę, 24 września w Świebodnej. Nasza redakcja miała przyjemność obejmować to wydarzenie swoim patronatem.
„Kazimierz”, bo takie imię – na cześć śp. Kazimierza Barszczaka – wieloletniego kierowcy tutejszej jednostki– nadano samochodowi pożarniczemu STAR 226M – był prawdziwą gwiazdą niedzielnego wydarzenia. Uroczystość rozpoczął koncert kapeli „Ta Joj” z Przemyśla, po którym odbył się apel strażacki.
Tam kulminacyjnym punktem stało się poświęcenie i przekazanie do użytkowania zmodernizowanego samochodu. Łączny koszt tej inwestycji samochodu, którą przeprowadziła firma Star San Duo ze Starachowic wyniósł 365 tys. zł, na co jednostka otrzymała dotacje z KG PSP – 200 tys. zł i UG Pruchnik 165 tys. zł. Kolejne 50 tys. zł, pozyskane z Funduszu Sprawiedliwości zostało przeznaczone na doposażenie pojazdu: układ zraszaczy, pneumatyczny maszt oświetleniowy, uchwyty mocowania drabiny, oświetlenie robocze zewnętrzne LED, paletę wysuwaną, sygnał ostrzegawczy pneumatyczny, roletę tylnego przedziału i zderzak rurowy.
Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni: Ryszard Beszter i Jan Zięba (złoto), Stanisław Stanik i Jerzy Dragan (srebro), Piotr Dragan i Marek Fudali (brąz). Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali druhowie Krystian Stanik i Janusz Sołtysiak.
Po wystąpieniach okolicznościowych i podziękowaniach odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Pruchnik i poczęstunek. Mimo niesprzyjającej aury nie brakowało miłośników dobrej muzyki i OSP ze Świebodnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze