II Galicja Blues Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą sobotę, 28 maja, o g. 18 przemyski zamek ponownie będzie gościł zainicjowaną w 2004 r. przez bluesmanów Roberta Lenerta i Łukasza Gorczycę wyśmienitą imprezę, adresowaną nie tylko do fanów bluesa.
Galicja Blues Festiwal przyciąga wykonawców bluesowych z najwyższej półki, i to nie tylko polskiej, ale też światowej.
Wszak na krośnieńskiej scenie (z której wywodzi się to muzyczne wydarzenie) pojawiały się dotąd takie nazwiska, jak: Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin. W tym roku impreza po raz drugi zawita do Przemyśla.
Nie będzie to wyłącznie muzyczne święto. Festiwal połączony będzie bowiem z wernisażem wystawy zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy z Galerii na wsi Niebrów. Partnerem projektu jest Związek Artystów Wykonawców STOART.
Tych, którzy zastanawiają się, czy warto poświęcić wieczór na spotkanie z bluesem, niech przekona fakt, że Galicja Blues Festiwal to impreza artystyczna o ugruntowanej już pozycji w polskim środowisku muzycznym.
Muzyka, którą prezentują artyści, zawsze jest na najwyższym poziomie, a zgłoszeń do festiwalu z każdym rokiem przybywa. Zapraszamy!
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne bilety na sobotnie wydarzenia. By je wygrać, wystarczy zadzwonić do naszej redakcji w czwartek, 26 maja, o g. 13.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze