Zmiany w lokalnych strukturach byłej partii rządzącej. Wojciech Błachowicz ze względu na obowiązki zawodowe zrezygnował z funkcji przewodniczącego struktur powiatowych i miejskich Platformy Obywatelskiej.
Do 2010 r. w naszym regionie funkcjonowało jedno koło PO. Do 2014 r. były cztery, ale po przegranych wyborach funkcjonowały koło powiatowe i miejskie, których przewodniczącym był Wojciech Błachowicz. Jednak w związku z obowiązkami zawodowymi (W. Błachowicz dostał pracę w Warszawie) nie był w stanie pełnić tej funkcji. 3 grudnia br. odbyło się spotkanie wyborcze Rady Powiatu Przemyskiego, podczas którego wybrano nowego przewodniczącego[paywall]. Wśród kandydatów byli m.in. Józef Leja czy Ewa Sawicka, ale to Tomasz Schabowski został nowym przewodniczącym zarówno struktur powiatowych, jak i miejskich. Co ciekawe, w tym dniu miał urodziny... – Pewne sprawy trzeba było uporządkować, bo Wojciech Błachowicz nie mógł już brać na swoje barki tylu obowiązków. Ale chce dalej pracować na rzecz miasta, wciąż jest przewodniczącym Klubu Radnych PO – powiedział T. Schabowski.
Do wspomnianego klubu wróciła radna Grażyna Stojak, która nie należała do Platformy Obywatelskiej, ale podczas sesji występowała w ramach klubu.– Po bardzo przyjacielskiej postawie moich kolegów z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, którzy jak jeden mąż stanęli w mojej obronie, powróciłam do klubu. Nie jestem więc radną niezależną, tylko ponownie radną PO – powiedziała G. Stojak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze