Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali powiadomieni, że w jednej z miejscowości na terenie gminy awanturuje się pijany mężczyzna. Kiedy patrol przyjechał pod wskazany adres, zastał pijanego 29-latka, który zachowywał się bardzo agresywnie i nie chciał się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy.
Mężczyzna odgrażał się, że ma granat i może go użyć. Negocjacje prowadzone przez policjantów[paywall] przyniosły skutek i w końcu oddał granat, który przechowywał na belce nad drzwiami do pomieszczenia gospodarczego. W tej sytuacji policjanci wezwali saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy potwierdzili, że trochę zardzewiały granat z okresu drugiej wojny stanowił realne zagrożenie i zabezpieczyli niewybuch. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli dziesięć sztuk amunicji, którą mężczyzna miał ukrytą w pudełku. Wszystkie materiały w tej sprawie trafią do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu i od opinii biegłego z zakresu broni i amunicji zależeć będzie, jakie zarzuty usłyszy 29-letni mieszkaniec gminy Radymno. Prawo w takim przypadku stanowi, że osobie, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze