Reklama

Groził policjantom granatem z czasu II wojny światowej

19/12/2015 07:36

Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali powiadomieni, że w jednej z miejscowości na terenie gminy awanturuje się pijany mężczyzna. Kiedy patrol przyjechał pod wskazany adres, zastał pijanego 29-latka, który zachowywał się bardzo agresywnie i nie chciał się podporządkować poleceniom funkcjonariuszy.

Mężczyzna odgrażał się, że ma granat i może go użyć. Negocjacje prowadzone przez policjantów[paywall] przyniosły skutek i w końcu oddał granat, który przechowywał na belce nad drzwiami do pomieszczenia gospodarczego. W tej sytuacji policjanci wezwali saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy potwierdzili, że trochę zardzewiały granat z okresu drugiej wojny stanowił realne zagrożenie i zabezpieczyli niewybuch. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli dziesięć sztuk amunicji, którą mężczyzna miał ukrytą w pudełku. Wszystkie materiały w tej sprawie trafią do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu i od opinii biegłego z zakresu broni i amunicji zależeć będzie, jakie zarzuty usłyszy 29-letni mieszkaniec gminy Radymno. Prawo w takim przypadku stanowi, że osobie, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama