Reklama

Grozili śmiercią. Chcieli 10 tys. zł okupu

08/07/2015 17:03

Policjanci błyskawicznie ustalili i zatrzymali podejrzanych o próbę wymuszenia okupu od mieszkańców Birczy w powiecie przemyskim. Jeden z nich ma zaledwie 14 lat.

Do zdarzenia doszło w pierwszym tygodniu wakacji. Jedna z rodzin znalazła przed drzwiami domu kartkę z żądaniem zapłaty 10 tysięcy złotych.

– Ponadto była tam informacja, że w razie braku pieniędzy, mieszkańcy zginą – mówi podkomisarz Bogusława Sebastianka z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Przerażeni tym faktem domownicy powiadomili nas o sprawie.[paywall]

Funkcjonariusze błyskawicznie rozpoczęli czynności i w ciągu kilkunastu godzin namierzyli podejrzanych.

– Okazali się nimi 14- i 20-letni mieszkańcy powiatu przemyskiego – kontynuuje podkom. Sebastianka. – Obaj usłyszeli zarzuty i w trakcie składania wyjaśnień przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Wobec starszego toczy się postępowanie karne, nieletnim zajmie się sąd rodzinny – kończy.

Reklama

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wymienieni w podobny do opisanego sposób próbowali zastraszyć także inne rodzinę w tej miejscowości.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości